0

Саід Ісмагілов: «Не треба лякатись затьми, краще знайти час і помолитися»

місячне затемненняСьогодні відбудеться місячна затьма — найдовша в XXI столітті. Через те, що чимало вірних висловили свої хвилювання та побоювання з цього приводу, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов прокоментував реакцію людей та пояснив, як до цього астрономічного явища ставиться Іслам.

«З давніх часів затьми бентежили й лякали людство, їм надавали містичних властивостей, навіть обожнювали або демонізували. Дивлячись на те, як реагують люди на цю подію, мені здається, що між жителем стародавнього Шумеру й сучасним українцем мало відмінностей: люди обговорюють якісь прикмети, вірування, передбачення та поради психологів, — пише шейх Саід на свой сторінці в соцмережі Facebook.

Як ставиться Іслам до місячної чи сонячної затьми? Головне слово — спокійно. Коли за життя пророка Мухаммада (мир йому і благословення) сталася затьма, й люди питали його, що робити, він сказав:

„Воістину, сонце та місяць — два знаки зі знаків Аллага: вони не міняться через смерть або народження когось (із людей). Тож як побачите (подібне), то моліться й моліть Аллага, поки все не мине“ (Аль-Бухарі).

Отже, для мусульман затьма — це знак Божий, знамення дивовижного космічного ладу, що створив Господь. І краще за все під час такої астрономічної події чинити спеціальну молитву, хоч це не обов’язково. І зовсім не треба лякатися затьми чи надавати цьому явищу надприродних властивостей.

Мусульманам можна спостерігати затьму, але краще знайти час і помолитись».

Українці можуть спостерігати затьму від 21:24. Повна фаза затьми — о 22:30, а її кульмінація відбудеться о 23:22.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: 

Останні записи