0

Проблеми з фотографуванням на документи в хустці: ДУМУ «Умма» шукає шляхи вирішення

IMG_20180830_110834З березня 2018 року до ДУМУ «Умма» звертаються мусульманки, що мають отримувати нові паспорти або хочуть оформити паспорт для виїзду за кордон, натомість постали перед проблемою: «Знімайте хустку, бо в хустці не фотографуватимемо». Цікаво, що за міжнародними нормами, що їх ратифікувала Україна, фотографування в головному уборі, що не приховує обличчя та його овал, дозволене, адже це ніяк не ускладнює ідентифікацію особи — навпаки: жінка, що з релігійних переконань носить хустку, не проходитиме паспортний контроль простоволоса.

Працівники ДМС пояснюють відмову отриманим роз’ясненням із ГУ ДМС, де зазначено, що не можна сфотографуватися в хустці, бо це «не відповідає нормам ДСТУ 1303–94», що забороняє фотографуватися в головному уборі. Водночас у деяких відділах ДМС не виникає проблеми зробити фото в хустці.

ДУМУ «Умма» надіслало листа до МВС, а отримало формальну відповідь з посиланням на згаданий ДСТУ 1303–94, тож мусило звернутися з цим питанням до профільних комітетів Верховної Ради: Комітету з питань культури й духовності, Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Вони розглянули наше звернення та перенаправили його до прем’єр-міністра України, звідки воно з дорученням прем’єра та віце-прем’єра потрапило до МВС. Цього разу ми отримали докладнішу відповідь від заступника міністра внутрішніх справ пана Сергія Гончарова:

«Враховуючи актуальність цього питання в осередку мусульман України, а також з метою забезпечення однакового підходу органів державної влади України до його вирішення, МВС звернулося до Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, наукових організацій щодо висловлення позиції стосовно доцільності внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють питання документування, у частині надання можливості жінкам-мусульманкам фотографуватися в хустці. За результатом аналізу отриманої та узагальненої інформації МВС буде проінформовано представників ДУМУ „Умма“ додатково».

Водночас, щоб не гаяти часу, ми звернулися до Державної архівної служби України, НДІ мікрографії з питанням про невідповідність ДСТУ 1303–94 ратифікованим Україною міжнародним документам і вимогам сучасності.

Сьогодні, 30 серпня, з Директором департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрієм Юрашем зустрілися муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік і по дві представниці від Ліги мусульманок України та ЖГО «Мар’ям». Пан Юраш з розумінням поставився до проблеми та запропонував кілька варіантів оформлення офіційного звернення жінок-мусульманок до Департаменту, щоб зрушити справу.

Тож маємо надію, що найближчим часом зможемо повідомити про комплексне вирішення проблеми фотографування на документи у хустках.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , , ,

Схожі записи