0

Не втратьте нагоди спокутувати гріхи минулого року в день Ашура!

155023-INNERRESIZED600-600-1Шановні одновірці, брати і сестри!

День Ашура, 10 мухаррама, що цього року припадає на 20 вересня за григоріанським календарем, — особливий день в історії Ісламу. За словами пророка Мухаммада (мир йому і благословення), саме цього дня Всевишній Аллаг урятував пророка Мойсея від фараона та пророка Ібрагима з вогню, в якому його намагалися спалити язичники; багато інших подій, чудес і знаків сталися саме цього дня. Саме тому наш Посланець (мир йому і благословення) наголошував на особливості та святості цього дня.

Він учив, що піст у день Ашура спокутує гріхи за минулий рік, якщо постувати з наміром отримати пробачення Всевишнього, — це правдивий хадис у збірнику імама Мусліма. Сам Пророк (мир йому і благословення) завжди постував у день Ашура й наказував постувати мусульманам, а наприкінці життя сказав:

«Воістину, якщо я доживу до наступного року, то обов’язково постуватиму ще й 9-го дня місяця мухаррам, перед днем Ашура».

Пророк (мир йому і благословення) не дожив до цього дня, але цей хадис зберігся. І бажано, щоб ті, хто може, постували не лише 10 мухаррама (день Ашура), а 9-го, бо піст у ці два дні — найліпший, і нагорода за нього — більша.

Щодо практики мусульман-шиїтів цього дня завдавати собі ран та ударів, то цього нема в шаріаті. Ба більше, навмисне заподіяння собі шкоди Іслам заборонив. Наголошую, за мусульманською традицією лише піст — сунна Пророка (мир йому і благословення) та можливість спокутувати свої гріхи в день Ашура.

Муфтій Саід Ісмагілов

 

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: ,

Схожі записи