0

Муфтій Саід Ісмагілов про родину, штучне запліднення, розлучення та нагальні проблеми мусульман на конференції УАР

photo_2018-09-24_10-52-36«З чого починається родина? З того, що хлопець закохується в дівчину. Іншого способу поки що не вигадали» — саме з цієї цитати Вінстона Черчиля муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов почав виступ на Науковій конференції Української асоціації релігієзнавців (УАР), що відбулася в Києві 24–25 вересня.

Шейх Саід розповів про канонічне визначення Ісламом сім’ї тільки як союзу чоловіка й жінки, і що, не вважаючи на дозвіл мати до 4 дружин, мусульманинові ліпше обмежитись однією, адже надзвичайно складно бути справедливим до всіх, а за цю справедливість і рівне ставлення чоловіка спитають у День Суду. Якщо вичерпані всі можливості врятувати шлюб, дозволене розлучення — як за ініціативою жінки, так і чоловіка. Муфтій згадав і репродуктивні технології, наголосивши, що штучне запліднення припустиме, але біологічний матеріал при цьому можна використовувати тільки від чоловіка й жінки, що перебувають у законному шлюбі, а сурогатне материнство порушує принцип походження людини від одного батька й однієї матері.photo_2018-09-24_10-53-02

Саід Ісмагілов зазначив, що мусульмани України — в курсі сучасних реалій. Їх, як і вірних інших релігій, турбує соціальне забезпечення, здоров’я нації, наступ на традиційні сімейні цінності. Однак послідовники Ісламу мають і специфічні проблеми, пов’язані з окупацією (більшість українських мусульман опинилися на окупованих територіях Криму та Донбасу), наступом на права жінок (мусульманкам уже офіційно боронять фотографуватися на внутрішній паспорт у хустці, що не приховує обличчя та його овалу), зростанням ісламофобії в суспільстві (на жаль, найнегативніше ставлення в українському суспільстві — саме до мусульман). Муфтій порушив і тему останніх днів про обов’язковість викладання християнської етики в державних школах: як мусульмани можуть реалізувати своє конституційне право на виховання дітей у власній релігійній традиції та на відокремлення освіти від релігійних організацій?

42491621_2266045533631638_112956802366177280_n

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , , ,

Схожі записи