0

Мусульмани отримали подяку від КОДА за внесок у міжнаціональну злагоду

dsc_429130 вересня за сприяння Міністерства культури України відбувся IV Обласний фестиваль національних спільнот «Київщина-сузір’я злагоди». Організатором заходу стало Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації. Цей фестиваль провели на базі Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові.

Мета фестивалю — популяризація культури, звичаїв і традицій різних народів, неформальна міжкультурна, міжрелігійна комунікація, презентація творчих надбань Київщини. У заході взяли участь представники КОДА, депутатського та дипломатичного корпусу, Міністерства культури України, міжнародних, всеукраїнських, обласних національно-культурних товариств, релігійних, громадських і добродійних організацій, народних та аматорських колективів.

dsc_4272На урочистому відкритті з привітальним словом виступили Ігор Подолянець — начальник Управління культури, національностей та релігій КОДА, Михайло Подюк — заступник директора департаменту у справах релігій та національностей, начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнополітики Міністерства культури України, Ашот Аванесян — член Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті міністрів України, голова громадської організації «Рада національних спільнот України», Саід Ісмагілов — муфтій ДУМУ «Умма», Тарик Сархан — голова відділу ознайомлення з ісламською культурою ВАГО «Альраід», Альмазі Хайдер — третій секретар Посольства Республіки Ірак в України,  протоієрей Костянтин (Мадзяновський) — благочинний Обухівського району, голова відділу соціального служіння у справах дітей та молоді УПЦ КП, ієрей Георгій Крючков — голова Місіонерського відділу КП УПЦ, Віталій (Зубак) — митрофорний протоієрей УАПЦ, о. Олександр (Язловецький) — канцлер курії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ, о. Роман (Романович) — референт Бюро з питань екології Київської архієпархії УГКЦ, Любов Єремічева — засновниця ініціативи «Неформальна група міжрелігійного миру».

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов у своєму виступі зазначив, що такі заходи сприяють міжетнічному, міжкультурному й міжрелігійному діалогу, а його прагнуть і українські мусульмани. Крім нього, мусульманську громаду Київської області заступали Ісламський культурний центр Києва, Жіноча громадська організація «Мар’ям», що входить до Всеукраїнської асоціації «Альраід», учні столичної гімназії «Наше майбутнє» та неурядова організація «Кримська родина. Qırım ailesi».

dsc_3916ІКЦ Києва підготував книжкову виставку, де охочі могли ознайомитися з науковою, зокрема релігієзнавчою, та науково-популярною літературою, присвяченою Ісламу. На стендах був і перший повний переклад українською мовою Корану, а також книги про діяльність ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід».

Громадська організація «Мар’ям» і гімназисти «Нашого майбутнього» провели показ мусульманського одягу, здивувавши присутніх, адже це не було тільки традиційне арабське чи кримськотатарське вбрання.

Багато гостей фестивалю скористалися можливістю прикрасити долоні вишуканими візерунками-«мехенді» — майстер-клас із цього виду боді-арту також підготували активістки «Мар’ям».

dsc_4157Юні вихованці творчих колективів «Кримської родини» захопили глядачів чудовим виконанням кримськотатарських пісень і танців.

Члени Неформальної групи міжрелігійного миру (НГММ), до якої входять і послідовники Ісламу, презентували фотовиставку «Дещо спільне», у ролі «книжок» спілкувалися з відвідувачами «Живої бібліотеки» та взяли участь в ініційованому засновницею об’єднання Любов’ю Єремічевою флешмобі «Бути людиною».

— Ми презентували фотовиставку про міжрелігійний діалог «Дещо спільне» та розповіли про нашу групу. Щиро вдячні організаторам з Управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації за можливість поспілкуватися з учасниками фестивалю віч-на-віч і навіть зі сцени, де виступили я й Тарик Сархан як речник групи. Він вручив грамоти подяки організаторам — Ігореві Подолянцеві та Марії Бардин, — розповіла Любов Єремічева. — Ця фотовиставка постійно оновлюється, додаються нові світлини, щоб якнайкраще донести через мистецтво фотографії думку про потребу комунікації між представниками різних релігій та культур: дружити, а не ворогувати, чути, а не ігнорувати, налагоджувати співпрацю, а не конкурувати, руйнувати стереотипи, а не будувати непроникні мури упереджень.42863917_1947744725285850_3845989458033770496_n

dsc_3887«Усі учасники IV Обласного фестивалю національних спільнот „Київщина-сузір‘я злагоди“ вкотре довели: ми — єдині, ми — українці. Адже запорукою об’єднання є збереження єдності української нації та міжнаціональної злагоди в суспільстві», — сказано в повідомленні Управління культури, національностей та релігій Київської обласної державної адміністрації.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи