0

Дніпровський імам привітав національний університет ім. О. Гончара зі сторіччям

DSC_0488_новый размерІмам мечеті Ісламського культурного центру Дніпра Едґар Девлікамов 5 жовтня виступив на IV Всеукраїнської науковій конференції «Наддніпрянська Україна: проблеми історії освіти, науки та духовно-культурного життя», присвяченій 100-річчю Дніпровського національного університету. Шейх Едґар привітав студентів і викладачів з ювілеєм закладу, окремо відзначивши історичний факультет як «хранителя історії», та передав у дар бібліотеці університету кілька примірників книги «Іслам в Україні».

DSC_0454_новый размерОрганізатори — Міністерство освіти й науки України, Дніпровська ОДА, ДНУ ім. О. Гончара, ГО «Інститут суспільних досліджень» — запросили представника мусульманської громади міста як почесного гостя разом з іншими відомими особами.

Серед тем конференції — етнокультурне розмаїття та поліконфесійний світ Наддніпрянської України; антропо- та етнокультурний процес у Великій Україні; запорізькі й донські козаки — міжетнічна взаємодія в середовищі українського та донського козацтва (перша пол. XVII ст.); воєнно-політична взаємодія українського населення Вольностей Війська Запорозького Низового з іншими етносами в середині XVII–XVIII ст. та ін.

У вересні цього року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулося підписання генеральної угоди про утворення освітньо-наукового об’єднання «Дніпровський консорціум університетів»: ректори чотирьох вишів — Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Національної металургійної академії України та Українського державного хіміко-технологічного університету — об’єдналися для спільної освітньої, наукової та міжнародної діяльності.

DSC_0455_новый размер«Дніпровський консорціум університетів є добровільним некомерційним освітньо-науковим об’єднанням, — наголосили ректори Олександр Величко та Олександр Пшинько. — Усі учасники зберігають свою самостійність і права юридичної особи. Керівним органом буде Рада Консорціуму, до складу якої ввійдуть ректори та інші представники університетів».

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи