0

Додатковий привід прагнути досконалості: надихаймося високою мораллю Пророка в місяць його народження

8bbf85f58af63001db4c2022185ec1a7Хочете стати кращою версією себе? Ось вам чудова нагода: раббі аль-авваль — місяць, коли народився пророк Мухаммад (мир йому і благословення).

— Пророк — приклад для кожного мусульманина, — каже муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. — Він справді був високоморальною, великою людиною. На жаль, критики Ісламу писали про нього багато неправди, намагалися образити його — навіть за 1400 років по його смерті. Проте для понад мільярда мусульман світу він назавжди лишився не просто взірцем, а й найулюбленішою людиною. Він закликав до віри, моральності, велів бути справедливими, хоч би й усупереч власним інтересам, і відповідав у своїх учинках тому, до чого закликав.

Шейх Саід підкреслює, що день народження Пророка (мир йому і благословення) не є канонічним релігійним святом:

— День народження Посланця (мир йому і благословення) не канонічне релігійне свято, бо сам Пророк категорично не бажав, щоб його занадто шанували. Якось, коли його вихваляли, він звернувся до людей: «Не величайте мене, як християни величають (Ісу,) сина Мар’ям, бо, воістину, я (лише) — раб (Аллага), тож кажіть: „Раб Аллага та його посланець“».

Однак місяць народження Пророка (мир йому і благословення) — чудовий привід ще раз згадати про встановлений ним високий моральний щабель, що на нього ми повинні рівнятися. Саме тому в ісламських культурних центрах Всеукраїнської асоціації «Альраід» і в мечетях ДУМУ «Умма» цього місяця традиційно читають додаткові лекції та проводять семінари, присвячені життю останнього посланця Божого.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи