0

Щорічне зібрання «Умма»: зміни до статуту, переобрано керівництво, підтримано Всеукраїнський з’їзд мусульман

_5U4A179816 грудня в Ісламському культурному центрі Києва відбулося щорічне зібрання громад Духовного управління мусульман України «Умма». На ньому були присутні повноважні представники 26 громад з 30, що входять до ДУМУ «Умма». На жаль, через небезпеку репресій уже вкотре керівники громад з окупованих територій не змогли взяти участь у загальних зборах.

За результатами обговорення та загального голосування висловлено довіру чинному муфтієві Саідові Ісмагілову та голові правління Олегові Гузікові — їх переобрано на нову каденцію. Заступниками Муфтія обрано Мурата Сулейманова (Львів), Едґара Девлікамова (Дніпро) та Мухаммада Мамутова (Запоріжжя). Крім цього затверджено зміни до статуту: відтепер обрання на керівні посади відбуватиметься щочотири роки, як і в інших мусульманських організаціях України. Перед цим керівний склад ДУМУ «Умма» переобирали щодва роки.

_5U4A1822Делегати одностайно підтримали ідею проведення навесні 2019 року Всеукраїнського з’їзду мусульман, що має стати першим в історії незалежної України ісламським форумом і зібрати представників усіх мусульманських організацій країни, науковців, громадських діячів, представників центральної та місцевої влади, іноземних гостей.

Учасники зібрання ухвалили й програму заходів з нагоди відзначення 10-річчя ДУМУ «Умма», зокрема відкриття двох соборних мечетей — у Сєвєродонецьку Луганської області та в Кам’янському Дніпропетровської області, а також проведення семінарів у регіонах, завершення роботи над документальним фільмом, друк нових видань тощо.

Делегати громад заявили про підтримку об’єднавчих процесів, що в цей непростий час відбуваються в українському релігійному середовищі, висловивши сподівання, що це сприятиме міжрелігійній, міжконфесійній злагоді, збереженню територіальної цілісності України, дотриманню прав і свобод вірних.

Звертаючись до шановного зібрання, муфтій Саід Ісмагілов подякував імамам мусульманських громад за високу довіру та оцінку його релігійної діяльності, закликав посилити духовну роботу в царині доброчинності, міжрелігійного діалогу, освіти та ісламського відродження України.

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи