0

Муфтій Саїд Ісмагілов закликає не вірити в міф про «кінець світу» 21 грудня

Муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” Саїд Ісмагілов вважає, що до міфу про «кінець світу», призначеному на 21 грудня 2012 року приклали руку непогані релігієзнавці. Про це він повідомив «УНІАН-Релігії».

«Адже у багатьох релігійних концепціях, особливо древніх, дата 21 грудня носила сакральний зміст. Це перший з найкоротших днів року, коли світловий день досягає свого мінімуму, а ніч – максимуму. У стародавніх релігіях це трактувалося як смерть сонця, загибель верховного божества чи воцаріння зла і темряви », – сказав він.

Саїд Ісмагілов вважає, що в даному випадку важливо те, короткий світловий день завжди негативно позначається на організмі людини, особливо впливає на людей психічно слабких і неврівноважених.

Муфтій також зазначив, що 21 грудня припадає на п`ятницю, а п`ятниця – це особливий день для мусульман. Цього дня, опівдні, прихильники ісламу збираються в мечетях, слухають проповіді імамів і здійснюють обов`язкову молитву джума.

«Ми не віримо, що в цей день розпочнеться якийсь Апокаліпсис або Кінець світу, – заявляє Саїд Ісмагілов. – Однак масову істерію, я думаю, помітять усі. Тому свою п`ятничну проповідь перед присутніми я постараюся присвятити мусульманському вченню про Кінець світу, і в ході проповіді звернути увагу віруючих, на те, що нам в жодному разі не можна вірити в подібні апокаліптичні прогнози, бо ніхто, крім Всевишнього Аллаха, не знає часу його настання» .

Крім того, муфтій впевнений, що після 21 грудня до традиційних древніх конфесій, до яких, безсумнівно, належить і Іслам, потягнеться більше людей, і менше людей віритимуть в езотерику і шарлатанство.

Підшито до: Новини Мітки: , ,

Схожі записи