0

Завершення релігійно – просвітницького каравану «Мухаммад – милість для світів»

24 лютого великим концертом в м. Горлівка Донецької області завершився восьмий релігійно просвітницький караван присвячений Маулід ан-Набі – Дню народження пророка Мухаммада (мир і милість йому від Всевишнього Аллага).
Розпочавшись 23 січня зі столиці донбаського краю, а саме з Соборної мечеті міста Донецька, релігійно-просвітницький караван відвідав вісім міст з трьох регіонів України – Донецьк, Луганськ, Стаханов, Торез, Алчевськ, Запоріжжя, Свердловськ та Горлівку. Метою цього щорічного заходу є відродження ісламської культурної та релігійної традиції серед мусульман України, ознайомлення не мусульман з вченням пророка Мухаммада, його особистістю за заповітами, а також з культурою мусульманських народів. Саме тому ці урочисті заходи не є суто релігійним зібранням, це скоріш культурно-просвітницькі зустрічі, де є місце концертам, виставкам та живому спілкуванню усіх зацікавлених з представниками мусульманської спільноти України.
Караван завершився в місті Горлівка, де за всю історію існування міста ще жодного разу не відбувались настільки масові мусульманські культурні заходи. В палаці культури Комсомольський зібралось більше ніж п’ятсот осіб з Горлівки та багатьох міст Донбасу. Були присутні представники мерії та депутатського корпусу міста, муфтії Духовного управління мусульман України «Умма» та Духовного Центру мусульман України, імами мечетей, голови релігійних громад та інші поважні гості.
Відкрив захід імам Соборної мечеті Луганська Мухаммад аль-Устаз з традиційного читання аятів Священного Корану. Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов згадуючи життєву та релігійну місію пророка Мухаммада, закликав мусульман бути більш старанними на шляху ісламського відродження, як був старанним та неспинним останній пророк Всевишнього Аллага, а муфтій ДЦМУ Руслан Абдікеєв, в свою чергу, розповів мусульманам про їх релігійні обов’язки.

Представник ВАГО «Альраід» в Донбасі Хамза Іса привітав почесних гостей та вручив їм пам’ятні подарунки.

З вітальними словами виступили керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Козловський Ігор Анатольович, імам міста Алчевськ Гільдеєв Гірфан та інші почесні гості.

В продовження концерту на сцені виступили творчий пісенний колектив «Донбас татарларе», пісенно-танцювальний колектив громадської організації «Аль-Амаль» та інші творчі групи.

Завершився захід салаватами для пророка Мухаммада та суспільною мусульманською молитвою за Україну, мусульман України й мусульман всього світу.

Влас.кор.

Підшито до: Лекції та хутби

Останні записи