0

Звернення ДУМУ «Умма» з приводу підпалення мечетей в Криму

поджог

ЗВЕРНЕННЯ
ДУХОВНОГО УПРАВЛІННЯ МУСУЛЬМАН УКРАЇНИ «УММА»

Шановні співвітчизники! У дні великого мусульманського свята Курбан-Байрам Духовне управління мусульман України «Умма» мусить звернутися до всіх громадян України з закликом до миру, взаємоповаги й толерантності. Річ у тім що в період від 13 до 15 жовтня 2013 року на території кримської автономії здійснено напади на мусульманські культові споруди — мечеті, що можна вважати за спробу розв’язання міжрелігійного конфлікту.

У ніч на 14 жовтня навмисно підпалено Центральну мечеть міста Саки. Унаслідок пожежі було знищено богослужбову літературу, культове та господарське майно. Лише з ласки Божої будівля мечеті постраждала не дуже сильно. Аналогічна подія сталася вранці в селі Рівне Красногвардійського району АР Крим. У Сімферопольському районі, в селі Добре сталася спроба захоплення земельної ділянки, виділеної під будівництво мечеті. За допомогою спецтехніки сюди привезли торгові ятки та павільйони з розташованого неподалік ярмарку. Місцева влада виправдовує ці дії наявністю в неї державного акту. А перед тим та ж таки сільська рада вирішила передати територію старого мусульманського цвинтаря під будівництво православного храму.

Ці події мають відверто провокаційний характер і можуть викликати не лише збурення в українському суспільстві, але й призвести до міжрелігійних сутичок і конфліктів. Духовне управління мусульман України «Умма» закликає мусульман і всіх громадян України зберігати спокій, взаємоповагу та не піддаватися на провокації. Усі конфліктні питання мають вирішувати компетентні органами, винятково в правовому полі. Сподіваємося на швидке й професійне розслідування цих ганебних випадків і справедливе покарання винних.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід-хазрат ІСМАГІЛОВ

Підшито до: Лекції та хутби

Останні записи