Про ДУМУ «УММА»

oie_5192133vdFENB0N (2)

 

 ДУМУ «Умма» як Всеукраїнське Духовне управління мусульман було офіційно зареєстровано у вересні 2008 року. Засновниками Духовного управління виступили десять мусульманських громад з найбільших міст країни – Києва, Одеси, Донецька, Харкова, Запоріжжя, Сімферополя, Полтави, Вінниці, Стаханова та Чернівців. У січні 2009 року молоде об’єднання провело свій перший з’їзд, на якому були обрані перший голова Духовного управління – Карпішен Ігор і перший муфтій Духовного управління – Ісмагілов Саід. За п’ять років активної релігійної діяльності ДУМУ «Умма» прийняло до свого складу 16 релігійних організацій, і до 2013 року в наш склад входять вже 25 мусульманських громад з 16 регіонів України.


Ми – мусульмани України

Україна – суверенна, поліконфесійна і багатонаціональна країна. Ісламу на українських землях більше тисячі років, і історія мусульманських народів тісно вплетена в культурну та історичну спадщину нашої країни. Наші мусульманські громади україноцентричні, а мусульмани України – патріоти своєї країни. Україна – це наша країна, і вона не менш наша, ніж наших співгромадян, які сповідують інші релігії. Ми – за сильну, незалежну процвітаючу Україну. Ми – за мир, толерантність і взаємодопомогу між усіма народами і конфесіями нашої країни.

Наш вектор – європейський

Україна це частина європейського культурно-історичного простору, а мусульмани України це частина мусульманської умми Європи. Духовне управління мусульман України «Умма» бачить себе в братському колі мусульман Європи та тісно взаємодіє з Союзом імамів Європи, Федерацією ісламських організацій Європи, Європейською Радою з фатв і досліджень та іншими авторитетними організаціями на засадах рівності, братерства, взаємоповаги і взаємодопомоги.

Наші ісламські демократичні принципи

Духовне управління мусульман України «Умма» засновано на принципах рівності всіх організацій, що входять до його складу. Ми вважаємо, що для мусульман нашої країни дуже важлива реалізація таких принципів, як загальні вибори глави і муфтія Духовного управління, рівність всіх членів організації, підзвітність всіх керівників перед уммой, можливість обирати і бути обраним. Всі мусульмани країни повинні відчувати себе рівними, вільними, затребуваними і долученими до спільної справи відродження Ісламу в Україні.

Ми – Духовне управління для всіх мусульман

Духовне управління мусульман України «Умма» релігійне об’єднання для всіх мусульман, ми не робимо різниці між віруючими і не віддаємо переваги якійсь етнічній чи національній групі. Двері наших мечетей відкриті для всіх, хто вірує у Всевишнього Аллаха і асоціює себе з великої духовної традицією Ісламу. Ні, і не може бути «татарської», «арабської» або «турецької» мечеті, є тільки мусульманська мечеть. Духовна єдність всіх мусульман – наша мета.

Релігійна Діяльність

Усі громади входять до складу Духовного управління мусульман України «Умма» мають свої мечеті і молитовні будинки, і проводять повний цикл ісламських релігійних обрядів. Всі наші імами пройшли спеціальну релігійну підготовку та мають базову ісламську освіту. Більшість імамів закінчили мусульманські інститути та університети, вільно володіють кількома мовами, в тому числі і арабською – мовою Священного Корану та ісламських богослужінь. Імами, які мають вищу шаріатську освіту входять до спеціалізованого шаріатського комітету, до компетенції якого входить обговорення шаріатських питань і видання фатв, перевірка та видання ісламської релігійної літератури, перевірка продуктів харчування на відповідність стандарту «Халяль», підготовка та супровід українських паломників в обрядах хаджу, міжконфесійні зустрічі та діалоги і т.д.

Міжнародна діяльність

Духовне управління мусульман України «Умма» входить до Ради Духовних управлінь мусульман України, яка є представницьким, дорадчим і консультативним органом мусульман України. У 2009 році представники ДУМУ «Умма» увійшли в офіційну делегацію мусульман України, що відвідала Міністерство у справах хаджу Королівства Саудівської Аравії і уклала офіційні договори на здійснення хаджу для українських мусульман. ДУМУ «Умма» активно співпрацює з мусульманськими організаціями з далекого і ближнього зарубіжжя, і уклало договори про дружбу і співпрацю з Духовним управлінням мусульман республіки Білорусь і Liga Islamica Din Moldova, а так само є постійним учасником великих міжнародних конференцій в ісламському світі.

Ми за іслам без крайнощів і радикалізму Ісламський принцип аль-васатия (помірності) – одна з базових цінностей Духовного управління мусульман України «Умма». Ми виступаємо за збереження нашої ісламської ідентичності, нашої віри, етики, духовності та культури, і при цьому з повагою ставимося до інших релігій, культур і традицій. Ми виступаємо проти дискримінацій, екстремізму, ненависті і насильства. Іслам релігія миру і любові, а мусульмани повинні бути зразком духовності, моралі, культури і толерантності.

Наша багатовекторність і відкритість

Духовне управління мусульман України «Умма» відкрите до діалогу і співпраці як з мусульманськими організаціями всередині України, так і з представниками інших конфесій, закордонними мусульманськими об’єднаннями, науковими, громадськими і благодійними організаціями, урядовими та неурядовими організаціями.

 

Контактні дані:

Духовне управління мусульман України «Умма»

вул. Дегтярівська, 25, м. Київ, 04119

тел.  (044) 490-99-00

Факс:  (044) 490-99-22
Email: dumu.umma@gmail.com