11 Квітень 2017

116

Тема: 

Чи можна продавати їжу в денний час Рамадану?

Питання: 

Ассаляму алейкум! Я живу в іншій державі і у мене є маленьке кафе. Я бачу, що не постять мусульмани, і таких багато, хочуть їсти в моєму кафе в денний час. Чи можна їм продавати їжу, а також продавати їжу немусульманам?

В ім'я Аллаха Милостивого, Милосердного. Вся хвала і вдячність Аллаху, мир і благословення Його Посланника.

Ми дякуємо Вам за надану довіру. Ми звертаємося до Аллаха Всемогутнього, щоб Він освітив наші серця для істини і дарував нам благословення в цьому світі і в Судний День. Амін.

Ви повинні знати, що не дозволяється продавати їжу в світлий час доби місяця Рамадан кому-небудь, щоб він поїв, крім тих, у кого є виправдання для невиконання поста, наприклад, хворому або подорожньому. І в цьому питанні немає різниці, кому Ви продаєте цю йду - мусульманину і невіруючому. Мусульманина, яка не постить, потрібно умовляти, так як, не дотримуючись пост, він стає грішником. Надання йому їжі і пиття в денний час доби Рамадану є по суті наданням допомоги в гріху і непослуху.

Ви повинні знати, що мусульманину забороняється подавати їжу немусульманам в денний час доби місяця Рамадан, бо невіруючі також покликані до дотримання Шаріату.

Імам Ан-Нававі, хай помилує його Аллах, сказав: «Правильним думкою, якого дотримуються фахівці (мухаккікун) і більшість вчених є те, що з невіруючих потрібне дотримання законів Шаріату. Їм заборонили шовк також, як він заборонив мусульманам »(Шарх Муслім 39/14).

У «Ніхаяту-ль-Мухтадж» (5/274) згадується: «Передається від вчених, що вони заборонили продавати їжу невіруючим в світлий час доби місяця Рамадан».

Всевишній Аллах знає краще.