Ураза-Байрам єднає: урочистий прийом у ІКЦ Києва зібрав відомих українських діячів
Громади ДУМУ «Умма» не стали закриватися для сяткування свята завершення місяця потсу Ураза-Байрам (ар. Ід-аль-Фітр) виключно у своїх громадах — адже це, окрім іншого, налагодити та укріпити родинні та дружні стосунки, міжрелігійний діалог та співпрацю. Саме тому наша громада у Запоріжжі радо приймала після світкової молитви вітання від директора департаменту культури, туризму і релігій запорізької ОДА Владислав Мороко і його заступника Павла Мяло, які особисто прийшли побажати мусульманам міста усього якнайкращого, а мусульмани Вінниці навідали онкохворих дітей у лікарні, подарувавши їм частування та розважальну програму незалежно від віросповідання маленьких пацієнтів.
У ИКєві ж ДУМУ «Умма» спільно з ВАГО «Альраід» влаштували урочистий прийом, на який завітали представники органів влади, політичні та громадські діячі, науковці, діячі культури та представники дипломатичного корпусу.
Серед них — такі відомі широкому загалові люди як одна з засновників проекту «Крим_SOS» Таміла Ташева, співачка Джамала, громадський діяч Марина Бурмака, подружжя Корчинських, Народний депутат України Ольга Богомолець, Директор департаменту у справах національностей та релігій Міністерства культури України Андрій Юраш, Заступник Міністра культури України Ростислав Карандєєв, доктор філософських наук Анатолій Колодний, Заступник дректора Департаменту освіти та науки, молоді та спорту КМДА, начальник управління сім’ї, молоді та спорту Олексій Трофимов, Голова правдіння благодійного фонду «Художня казна» Тетяна Логуш та Голова правління МГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» Тетяна Коцеба.
Гості високо оцінили гостинність мусульманської громади Києва, а також усіляко підкреслювали свою повагу до побожності, патріотизму та людяності послідовників Ісламу. Зокрема, підкреслювалося, що Україна — наша спільна Батьківщина, і втішно бачити, що у таку скрутну годину усі релігійні групи об’єднуються та протягують руку допомоги одна одній; що мусульмани захищають Вітчизну в лавах НацГвардії та добровольчих батальонів; що мусульманські громади допомагають вимушеним переселенцям не лише з числа своїх одновірців.
Мусульмани ж, в свою чергу — як організатори прийому, так і гості — говорили про те, що саме милосердя до ближнього є одним з основних уроків Рамадану, і що треба збрігати людяність попри усі негаразди в житті.