Чорна п’ятниця у Парижі: сумуємо разом із французами та вимагаємо покарання причетних!

70

Муфтій мусульман України біля посольства Франції у КиєвіУвечері в п’ятницю Париж збурили зразу декілька терактів, що вже отримали сумну славу найкривавіших у французькій історії: мало не водночас було здійснено напади на громадські заклади, а також самопідриви біля стадіону «Стад де Франс» і безладна стрілянина в концертный залі, де в той час перебували близько 1500 осіб. За останньою інформацією серед загиблих уже 153 людини, тяжкі поранення дістали ще 83, легкі — 132 особи. Свідки розповідають, що злочинці діяли в згоді й з холодним серцем: вони просто намагалися вбити якомога більше людей, не милуючи нікого й не беручи заручників.

Відповідальність за ці атаки взяла на себе терористична організація «ІДІЛ». Це угруповання відоме своїм нехтуванням головних приписів Ісламу: життя безневинних людей — недоторканне, і ніхто не має права свавільно його відбирати. «ІДІЛ» раз по раз убивав! Цього літа вони не зважили навіть на священний місяць Рамадан, коли мусульмани намагаються берегтися від найменших гріхів. Не зважили вчора й на священну п’ятницю, підкреслюючи своє зневажливе ставлення до релігії, що її назву вони без права використовують для свого угруповання.

Коран (5:32) прирівнює несправедливе вбивство навіть однієї людини до винищення цілого роду людського. А прикриватися нібито волею Бога, переслідуючи свої ниці наміри, взагалі є найтяжчий гріх. Порядна людина, мусульманин, що вірить в істинність вчення останнього Пророка (мир йому і благословення), не може уявити, крізь яку жахливу призму дивляться на цей світ люди, здатні скоїти такі жахливі злочини.

Ми, багатонаціональна громада українських мусульман, щиро сумуємо й співчуваємо родинам і близьким жертв цих зухвалих терактів, а також молимо Всевишнього упокоїти з миром усіх невинно убієнних.

Муфтій Саід Ісмагілов висловлює співчуття послу ФранціїМи закликаємо французьку владу й світову громадськість до всебічного і ретельного розслідування цих інцидентів і суворого покарання винних, згідно з законами людськими і Божими, адже попри те, що вісім терористів загинули під час нападів, майже напевно залишилися живі й на свободі ті, хто організував ці злочини. Вони навряд чи зупиняться, якщо їх не спинять інші люди. У Корані сказано: «Якби Аллаг не дозволив одним людям захищатися від інших, то було би зруйновано монастирі, церкви, синагоги й мечеті, де часто згадують ім’я Боже...» (Коран, 22:40).

Ми бажаємо якнайшвидшого зцілення від отриманих фізичних і душевних ран постраждалим, а їх рідним і близьким — терпіння й розуміння. Ті, хто пережив цей жах, мусять із ним жити, пристосовуватися, боротися з міцно вкоріненим у серці страхом, який ще довго не даватиме їм почуватися в безпеці в найпростіших, здавалося б, ситуаціях.

Молимо Всевишнього, щоб Він дарував мудрість і терпіння всім людям, адже нам і далі, попри зовнішні відмінності, різні переконання й уподобання, доведеться жити на землі пліч-о-пліч. Просимо Господа, щоб не дав терористам досягти своєї мети й посіяти розбрат, ворожнечу та взаємні нападки між вірними різних релігій, бо це призведе лише до більшого горя й страждань — а саме цього й добиваються нападники.

Духовне управління мусульман України «Умма»