Хто ж стоїть за цим злочином, коли йому байдужі заборони й приписи Ісламу?

9

blast-in-stambulДуховне управління мусульман України «Умма» висловлює щире співчуття потерпілим унаслідок терористичного акту в стамбульському районі Султанахмет, родинам загиблих і поранених, а також усьому народові Туреччини.

Немає жодного виправдання злочинові, що спричинив загибель 10 людей і поранення 15. Місце обрали визначне: напад — дзвінкий ляпас усьому мусульманському світові, саме так треба це сприймати.

Теракт на площі Султана Ахмета — це наруга та водночас виклик. Адже все сталося якраз просто між Айя-Софією та Блакитною мечеттю — це історичний центр Стамбула, а в минулому, протягом 400 років, це місце було центром цілого мусульманського світу. Звісно, центр був радше адміністративний, але наявність таких визначних релігійних споруд так само робило його центром духовним. Донині кожен мусульманин, що приїздить до Стамбула, намагається відвідати ці місця та помолитися у величній мечеті на Босфорі; для туристів-немусульман це також дуже популярне місце.

Туреччина сміливо заявила про себе в мусульманському світі, прийняла та розмістила кілька мільйонів біженців із Сирії, дала рішучу відсіч порушенням своїх кордонів військовими РФ — тобто, повелася, як справжній, сильний лідер. І раптом — теракт у самому серці культурної столиці, від рук сирійця (під час контртерористичної операції затримано й трьох громадян РФ), та ще й націлений на туристів... Маємо очевидну спробу поставити під удар усю політику Туреччини у вищезгаданих сферах.

І, звичайно, це — удар по мусульманах, бо за жодних обставин не можна вбивати у мечетях чи поряд з ними, хай там хоч які негаразди навкруг. Хто ж стоїть за цим злочином, якщо організаторам і виконавцям байдуже?

Такі вчинки не мають нічого спільного з приписами і принципами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності і мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, за які законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Ми засуджуємо напади на культові споруди, незалежно від релігійної приналежності громад, і закликаємо знайти всіх причетних до вчинення цього терористичного акту й покарати їх, згідно з божественними і людськими законами.

Посланець Аллага (мир йому і благословення) казав і про терпіння, що повинні виявити близькі покійного: «Якщо раба Аллага спіткає якесь нещастя, й він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові й до Нього ми повертаємося! Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось ліпше“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину в її горі й дасть натомість щось ліпше»; а також: «Аллаг Усевишній каже: „Якщо Я заберу в Мого раба близького друга, а він покірно знесе втрату — нагородою йому від Мене буде тільки Рай“».

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов