Терористичні вибухи забирають людські життя другий день поспіль

5

bd0c8efb4e9397886f6ceff800425294Так сталося, що цього тижня атак терористів зазнали країни, котрі показали світові: мусульманське суспільство не лише може, але й повинно бути прогресивне.

Нападу зазнала Індонезія, де загинули семеро, разом із чотирма терористами — вони висадили гранати в людному кафе в центрі столиці. Духовне Управління мусульман України «Умма» щиро співчуває родинам загиблих та всім постраждалим в інциденті.

Індонезія не просто найбільша мусульманська країна — вона показала світові успішність своєї суспільної моделі, адже інші релігійні громади комфортно почуваються тут, попри те, що становлять меншість. Жодне угруповання ще не заявило про свою причетність до теракту, утім, він дивно збігся з погрозами радикалів із так званої «ІДІЛ».

Крім того, висловлюємо найщиріше співчуття народові Туреччини, в якій стався новий теракт: унаслідок вибуху коло поліційної дільниці міста Чинар, що в провінції Діярбакир, загинуло п’ятеро людей, серед них жінка з маленькою дитиною — менше, ніж за добу після вибуху на площі Султанахмет у Стамбулі.

Такі вчинки не мають нічого спільного з приписами і засадами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності й мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, що за нього законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Ми засуджуємо напади на культові споруди, незалежно від релігійної приналежності громад, і закликаємо знайти всіх причетних до вчинення цього терористичного акту й покарати їх, згідно з божественними і людськими законами.

Посланець Аллага (мир йому і благословення) казав і про терпіння, що повинні виявити близькі покійного: «Якщо раба Аллага спіткає якесь нещастя, й він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові й до Нього ми повертаємося! Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось ліпше!“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину в її горі та дасть натомість щось ліпше»; а також: «Аллаг Усевишній каже: „Якщо Я заберу в Мого раба близького друга, а він покірно знесе втрату — нагородою йому від Мене буде тільки рай“».

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов