«З іменем Бога!», сказане перед питтям, не робить алкоголь дозволеним. Те саме стосується й криків «Аллагу акбар!» перед убивствами невинних

7

145327494919Два теракти «в паризькому стилі» (стрілянина в публічних місцях та вибухи боєприпасів з метою підпалу) було скоєно днями: у п’ятницю, 15 січня, бойовики «Аль-Каїди», що присягнули на вірність ІДІЛ, здійснили напад у Буркіна-Фасо; сьогодні таліби атакували університет у Пакистані.

У першому нападі загинуло 27 осіб, 33 поранено, 126 узято в заручники (їх визволили наступного дня); у другому вже загинуло 25 осіб, професор та студенти, але зловмисників ще не знешкодили — на території кампусу триває стрілянина, до місця подій стягнуто поліційні спецпідрозділи та бронетехніку.

ДУМУ «Умма» висловлює від імені українських мусульман найщиріше співчуття постраждалим, а також родинам і близьким загиблих у цих кривавих злочинах. Сподіваємося, що винні понесуть якнайсуворіше покарання відповідно до закону. Віримо, що кара Всевишнього спіткатиме їх у Судний день.

Нещодавно мені трапився чудовий вислів, що дуже слушно описує цю ситуацію: «Молитва „З іменем Бога!“, сказана перед питтям, не робить алкоголь дозволеним. Те саме стосується й криків „Аллагу акбар!“ перед убивствами невинних».

Такі вчинки не мають нічого спільного з приписами й засадами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності, мирного співіснування. Господь застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, що за нього законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Ми засуджуємо напади на культові споруди, незалежно від релігійної приналежності громад, і закликаємо знайти всіх, причетних до цього терористичного акту, та покарати їх, згідно з божественними та людськими законами.

Посланець Аллага (мир йому і благословення) казав і про терпіння, що повинні виявити близькі покійного: «Якщо раба Аллага спіткає якесь нещастя, й він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові й до Нього ми повертаємося! Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось ліпше!“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину в її горі та дасть натомість щось ліпше»; а також: «Аллаг Усевишній каже: „Якщо Я заберу в Мого раба близького друга, а він покірно знесе втрату — нагородою йому від Мене буде тільки рай“».

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов