«Многая літа» міжрелігійному порозумінню: відкритий урок в ІКЦ для студентів-філософів і семінаристів
Днями мечеть Ісламського культурного центру відвідали семінаристи Греко-католицької духовної семінарії та студенти факультету релігієзнавства Київського університету ім. Бориса Грінченка. Уже стало доброю традицією, що студенти українських світських і духовних вищих навчальних закладів бувають в ісламських культурних центрах ГО «Всеукраїнська асоціація «Альраід» і проводять тут лекції з богослов’я та релігієзнавства. У такий спосіб молодь знайомиться з культурою та традиціями послідовників Ісламу, а імами Духовного управління мусульман України «Умма» радо сприяють таким зустрічам, особисто спілкуючись зі студентами.
Дві з половиною години тривала бесіда на тему історії мусульман України та ісламського вчення, а потім гостей запросили до молитовної зали, показали мусульманську молитву та оформлення мечеті. Семінаристів цікавили богословські питання, студентів радше побутові традиції.
Відвідини ісламського культурного центру, на думку старшого наукового співробітника відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України й викладача Університету Грінченка Віти Титаренко, цього разу були не зовсім звичайні, адже лекцію та екскурсію провели для такої змішаної групи, а наприкінці семінаристи побажали мусульманам «многая літа», виконавши це традиційне пісенне вітання просто перед будівлею центру.
— Сьогодні стався просто безпрецедентний випадок, бо зійшлися дві групи — семінаристи й студенти-філософи зі світського університету. Я так розумію, що студенти семінарії завітали у форматі традиційних зустрічей, що провадять у цьому ісламському культурному центрі для ознайомлення з ісламською культурою, вірою, особливостями. А студенти Університету Грінченка мають сьогодні, я би так сказала, отримати подвійні знання. Чому? По-перше, вони потрапили сюди в межах курсу «Релігійні процеси в світі й в Україні». По-друге, мають змогу спостерігати міжрелігійне спілкування — не на офіційному рівні, не на камери, не для публікацій, а наживо, — відзначила Віта Титаренко.
Також викладач Університету Грінченка подякувала муфтієві ДУМУ «Умма» Саідові Ісмагілову за організацію зустрічі.
Сам муфтій також оцінив вітання гостей:
— Наприкінці на подвір’ї мечеті семінаристи заспівали традиційне українське «Многая літа», що для нас було дуже незвично, адже відвідувачі мечеті такого поставленого хорового співу не чули.