Саід Ісмагілов про ВРРО: «Фактично ми є пілотний проект міжрелігійного діалогу»

08.02.2019

20

6 лютого Всеукраїнська рада релігійних об’єднань (ВРРО) провела в приміщенні «Укрінформу» прес-конференцію з нагоди Всесвітнього тижня гармонійних міжконфесійних відносин. Ініціативу запровадила ООН 2010 року за поданням короля Йорданії Абдалли II.

Виступаючи на цьому зібранні, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, наголосив, що такі заходи дуже потрібні для суспільства, бо не тільки сприяють налагодженню ефективного та продуктивного спілкування, обміну досвідом і думками, а й дають можливість підбити підсумки спільної роботи.

Шейх Саід нагадав про особливий характер ВРРО, що фактично є найширшим форматом міжрелігійного діалогу в Україні:

«Фактично ми є пілотний проект міжрелігійного діалогу. Можна скільки завгодно не помічати глобальних тенденцій, але я певен, що за декілька десятиліть — сорок, можливо, п’ятдесят років — міжрелігійні діалоги в рамках тріади християнство-іслам-юдаїзм утратять актуальність, бо на офіційному рівні, на рівні держави й на рівні громад, на рівні громадянського суспільства доречним буде діалог саме в тому форматі, що його сьогодні уособлює Всеукраїнська рада релігійних об’єднань. Для цього є об’єктивні підстави: корінне населення Старого Світу, на жаль, зменшується, а найбільший приріст людності нині в Китаї, Індії, Японії, країнах Південно-Східної Азії та в мусульманських країнах — там поширені буддизм, різні напрямки індуїзму, юдаїзм, іслам, конфуціанство та інші релігії, які в нас поки що не помічають на високому офіційному рівні. Глобалізований світ, міграційні потоки, вільне пересування ідей, зокрема духовних ідей, мабуть, змінять такий комфортний і звичний для нас світ. Тому треба бути готовим до ширшого діалогу, до зустрічі з поки що мало відомими пересічному українцеві, але поширеними великими релігіями», — зауважив муфтій.