Початок нового 1441 року за гіджрою — черговий шанс стати ліпшими!

30.08.2019

125

Сьогодні з останнім променем сонця, що сідає, завершився й 1440 рік за гіджрою — настав 1441 рік. Вітаємо одновірців із цією датою, що дає нам черговий привід оглянутися назад і зробити ревізію багажу справ, добрих і не дуже, з якими ми постанемо колись перед Творцем.

Багато хто сприймає слово гіджра буквально як фізичне переселення, еміграцію, однак сам посланець Божий (мир йому і благословення) в період, коли мусульмани убезпечили себе від переслідувань через їхню віру, не наказував лишати свої домівки та переселятися до земель з мусульманською більшістю. Мухаммад (мир йому і благословення) казав: 

«Творіть молитву, платіть закат, уникайте беззаконня та живіть повсюди, де схочете»; 

«Мусульманин — той, хто не завдає шкоди іншому мусульманинові ні язиком, ні руками, а мухаджир (переселенець) — той, хто уникає забороненого Аллагом».

Гіджра відбувається в наших серцях потаємно, щодня та зрештою виявляється в наших словах, учинках. Пам’ятати про настанови Корану й Сунни, мати силу контролювати свої бажання та емоції, намагатися піднятися на щабель вище перед лицем Всевишнього Аллага, старанно працювати, намагатися стати ліпшою людиною та ліпшим мусульманином — це все вияви гіджри, доступні кожному з нас.

У переселенні Пророка (мир йому і благословення) до Медини є ще одна важлива наука для нас: хоч мусульмани там попервах були меншиною, вони активно взялися за облаштування міста, поліпшуючи рівень життя всіх містян, незалежно від віри. За наказом Пророка (мир йому і благословення), Медину вичистили від сміття й бруду; було викопано понад 50 криниць, щоб усі мали доступ до чистої питної води; на пустирях закладали сади, й незабаром жителі не знали нестачі провізії…

Наслідуючи приклад Пророка (мир йому і благословення) та мухаджирів, мусульмани, як меншість у своїй країні, мусять спрямувати всі свої сили на поліпшення рівня життя всіх громадян, особистим прикладом показуючи красу Ісламу. 

Чимало корисного можна винести й з поведінки ансарів, що, бувши здебільшого небагатими людьми, ділилися всім з переселенцями, допомагали їм стати твердо на ноги на новому місці. Мухаджири, своєю чергою, не зловживали цією гостинністю, а намагалися якнайскоріше знайти собі заробок, збудувати власний дім і перестати бути тягарем.

Ще раз вітаємо вас із настанням благословенного місяця мухаррам і закликаємо, щоб цей день не став просто черговою датою в календарі. Зберіться родиною та обговоріть принаймні уроки гіджри, згадані тут, і поміркуйте над іншими, прочитавши відповідну частину сіри (життєпису) Пророка (мир йому і благословення). Нехай це стане добрим нагадуванням, і наступний 1442 рік ми зустрінемо як набагато ліпші мусульмани!