Іслам будує мости, а не руйнує їх: запрошуємо на презентацію книги Саіда Ісмагілова та Михайла Якубовича у Львові

06.09.2019

57

У п’ятницю, 20 вересня (10:00–11:00) в Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка відбудеться презентація нової книги Михайла Якубовича та Саіда Ісмагілова «Іслам у Східній Європі: традиція поміркованості». Видання присвячене богословському обґрунтуванню принципу поміркованости в Ісламі та унікальному досвідові багатовікового мирного сусідства мусульман і християн у Східній Європі, зокрема на теренах України. Книгу можна буде придбати на Львівському книжковому форумі  17–22 вересня — на стенді № 426. Поставити питання та отримати додаткову інформацію можна за номером +38 (063) 561-94-12 (Олег).

Один з авторів, муфтій Саід Ісмагілов, радить усім мусульманам звернути увагу на аргументи, наведені в Корані та Сунні, вчинки праведних сподвижників і думки видатних учених Ісламу. Усі ці доводи свідчать про те, що поміркованість (араб. аль-васатия) — один із базових принципів Ісламу, що обов’язково має бути притаманний кожному мусульманинові.

Мусульманин не може бути схильний до якихось крайнощів, бо посланець Аллага (мир йому і благословення) категорично їх забороняв. Мухаммад (мир йому і благословення) наполягав на тому, що Іслам — мудра релігія, і кожна людина може практикувати її будь-коли, будь-де. Іслам не містить закликів до крайнощів: ненависти до немусульман, самоізоляції чи дій, що до них закликають радикальні групи. Навпаки, все свідчить про те, що Іслам — релігія, яка будує мости, а не руйнує їх.

Перша, богословська, частина книги адресована передусім мусульманам, бо для повного розуміння тексту потрібна певна обізнаність із шаріатською термінологією.

Друга частина, що розповідає про ісламську спадщину Східної Європи, орієнтована на широкий загал. Особливу увагу в ній приділено, зокрема, спадщині таких ісламських учених, як Ісмаїл Гаспринський, Мухаммад Асад, Алія Ізетбегович тощо. Також проаналізовано унікальний досвід, набутий мусульманами регіону за багато століть співіснування з представниками інших релігій.