УГКЦ дякує ДУМУ «Умма» за підтримку

06.12.2019

47

Муфтій Саід Ісмагілов отримав листа від Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ Святослава (Шевчука) з подякою за підтримку ініціативи з ушанування пам’яті Архієпископа УГКЦ Любомира Гузара: ДУМУ «Умма» було одним із перших нехристиянських релігійних об’єднань, що висловилися за цю ідею.

Нинішній Глава УГКЦ пише:

«З великою приємністю хочу подякувати Вам та Вашій релігійній спільноті за старання та зусилля, яких ви доклали, щоб один з проспектів міста Києва  було названо ім’ям нашого славного попередника — Блаженнішого Любомира Гузара. Праця, яка тривала впродовж двох років і до якої була залучена чимала кількість людей, котрі різнилися своїми релігійними і політичними уподобаннями, увінчалася успіхом».

Верховний Архієпископ зазначає також, що Любомир Гузар був великою людиною та сином України, який «через приклад свого жертовного і богоприсвяченого життя здобув собі титул духовного і морального авторитету»: «Його любили й наслідували, до його слів прислухалися сильні світу цього».

На завершення Блаженніший Святослав бажає мусульманській громаді Божого благословення:

«Нехай милосердний Господь <...> сторицею віддячить вам за все, що ви зробили для добра нашої Церкви та мешканців Києва. <...> Велике вам спасибі!»

Коментуючи листа, муфтій Саід Ісмагілов зазначив:

— Ми  дуже раді тому, що Київрада ухвалила таке рішення й перейменувала проспект на честь Блаженнішого Любомира Гузара. Нам дуже приємно буде їздити цим  проспектом і знати, що й ми зробили свій маленький внесок в увічнення пам’яті греко-католицького Патріарха.

Нагадаємо, на пленарному засіданні Київської міської ради 14 листопада 2019 року депутати перейменували столичний проспект Космонавта Комарова  на честь Архієпископа Любомира Гузара. Перейменуванню передували тривалі громадські обговорення. На підтримку ініціативи висловилися провідні українські вчені, а також різні релігійні громади, церкви та об’єднання.  

Депутатка Київради Олеся Пинзеник зазначила

«Уперше в історії перейменувань, коли очільники різних конфесій об’єдналися, щоб ушанувати Видатного Українця — Любомира Гузара. Я отримала листи підтримки від релігійної спільноти юдеїв, Православної церкви України (ПЦУ), мусульман, протестантів, римо-католиків та греко-католиків».


У листі підтримки від ДУМУ «Умма» було сказано, що Любомир Гузар «своєю діяльністю та морально-етичним авторитетом служив об’єднанню та налагодженню порозуміння між різними релігійними громадами».