Премія Короля Йорданії до Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії: ВРРО посіла III місце

30.06.2020

93

Нарешті ми отримали поштою сертифікат і можемо офіційно повідомити про це: Всеукраїнська рада релігійних об’єднань посіла III місце в X, ювілейному, конкурсі короля Йорданії Абдулли II до Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. Рада бере участь у конкурсі вперше, тож призове місце стало приємною несподіванкою. Члени ВРРО погодилися, щоб відзнаку від імені Ради отримав муфтій ДУМУ «Умма» — релігійної організації, що є членом і співзасновницею об’єднання.

На жаль, через пандемію COVID-19 цього року для нагородження призерів організаторам довелося вдатися до послуг кур’єрських служб і пересилати сертифікати й грошові призи замість їх безпосереднього вручення. Утім оргкомітет не втрачає надії зустрітися з цьогорічними призерами: «Сподіваємося побачити вас у 2021 році, щоб ми вручили вам вашу медаль на церемонії нагородження переможців наступного року!» — написав у супровідному листі директор Королівського центру ісламських стратегічних досліджень пан Мустафа ель-Каббані.

Оргкомітет вражений надзвичайно дружніми відносинами між послідовниками християнства, Ісламу, юдаїзму, буддизму, бахаїзму, рідновірами та представниками інших релігій, що 10 днів проводили заходи до Всесвітнього тижня гармонійних міжрелігійних відносин на початку лютого цього року: круглі столи, конференції, виставки, лекції тощо.

— Ми не збирали стадіони та концертні зали, як інші призери, — зауважив муфтій Саід Ісмагілов, — але гідно презентували Україну на міжнародному рівні, демонструючи надзвичайну взаємну повагу й толерантність.

Організатори й самі підкреслюють, що не треба вигадувати «чогось особливого та масштабного», бо цей конкурс покликаний популяризувати міжрелігійну гармонію «на низовому рівні» — рівні повсякденних міжлюдських відносин. 

«Хоча Всесвітній тиждень гармонійних міжрелігійних відносин популяризують найвпливовіші люди у світі, його мета — виникнення цілком децентралізованих ініціатив, — сказано на сайті премії. — <…> Не намагайтеся одразу влаштувати щось грандіозне: спільний ярмарок, міжрелігійний сніданок або просто спільний перегляд кінострічки на актуальні теми з подальшим обговоренням — це чудовий початок!»

ВРРО висловлює особливу подяку Київській обласній державній адміністрації та Українській асоціації релігієзнавців за сприяння у проведенні Тижня міжрелігійної гармонії. На жаль, в Україні приділяють недостатню увагу цій міжнародній ініціативі, що в цивілізованому світі, у країнах, де прагнуть побудувати міцне громадянське суспільство, стала вже мейнстрімом.

Нагадаємо, конкурс до Всесвітнього тижня міжрелігійних гармонійних відносин відбувається на основі Резолюції A/65/PV.34 Генасамблеї ООН. Ініціативу запроваджено на пропозицію короля Йорданії Абдулли II та принца Газі бін Мухаммада у 2010 році. Всесвітній тиждень гармонійних міжрелігійних відносин щороку припадає на перший тиждень лютого. В Україні заходи з нагоди Тижня міжрелігійної гармонії зазвичай тривають два тижні.