«Є матері, що благословили на захист України трьох синів, двох синів і доньку, й навіть двох доньок з родини!» — муфтій Саід Ісмагілов

29.09.2020

57

У неділю, 27 вересня, в Новоолексіївці Херсонської области імами Управління військового капеланства мусульман України вручили 24 медалі «За служіння Ісламу та Україні». На жаль, нагороди воїнам-мусульманам, що боронять територіальну цілісність України, не завжди можна вручити особисто: частину відзнак передано членам родин полеглих на полі бою та зниклих безвісти.

Усі нагороджені — кримські татари. Відзнаки вручали голова УВКМУ Мурад Путилін та імам-капелан, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Останній зазначив:

— Дуже важко дивитися в очі жінці, що втратила на війні чоловіка, та матері, чий син зник безвісти на війні, «якої немає». Для них ця війна не просто є — вона забрала в них близьку людину.

Але найбільше капеланів уразило те, що кримські татари воюють за відновлення територіальної цілісности України подекуди цілими сім’ями:

— Є матері, що благословили на захист трьох синів, яких сьогодні нагороджено, двох синів і доньку, й навіть двох доньок з родини! Такого ще не було, щоб нагороду отримували три рідні брати або два рідні брати й рідна сестра з трьох різних родів військ!

Боже, бережи Україну та її захисників!