Муфтій Саід Ісмагілов — учасник експертної дискусії «Свобода віросповідання та окуповані території»

15.10.2020

18

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов узяв участь в експертній дискусії «Релігійні питання: свобода віросповідання та окуповані території», що відбулася в Аналітичному центрі Українського католицького університету 25–26 вересня. Представники релігійних громад і релігієзнавці обговорювали проблему масових порушень права на свободу віровизнання на окупованих територіях, наводили факти та статистику.

Шейх Саід говорив про переслідування мусульман за релігійною ознакою: довільні засудження до тривалих термінів ув’язнення «за тероризм та екстремізм» людей, що не вчинили жодного злочину, та жорстоке ставлення до них у місцях позбавлення волі; протиправні обшуки у громадських активістів та їх ув’язнення; «депортацію» кримських татар до Російської Федерації, внаслідок чого їхнім близьким та адвокатам доводиться їздити на судові засідання до РФ тощо.

Проєкт «Аудит законодавчого поля щодо окупованих територій ОРДЛО та АРК у 2014–2020 рр.» здійснюється Аналітичним центром УКУ за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy, NED) і відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Організатори попередили, що погляди учасників дискусії не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.