Віденські терористи не представляють ані іслам, ані мусульман

03.11.2020

80

ДУМУ «Умма» рішуче засуджує терористичний акт, що стався в ніч на 3 листопада у Відні, столиці Австрії. Відомо, що внаслідок нападу загинули 6 людей, 17 постраждали.

Злочинці, що здійснюють терор — чинять убивства, калічать, руйнують матеріальну й духовну спадщину, сіють страх та агресію — не можуть представляти іслам, бо їхні дії — страшний злочин, що суперечить сутності ісламу, його настановам! Ба більше, зло, що лежить в основі цього лиходійства, суворо засуджують релігійні норми, адже воно порушує імперативи та фундаментальні цінності: мир, свободу, справедливість і добробут, а передусім — право на життя.

В основі ісламу, його віровчення лежить метод діалогу, спілкування, без огляду на розбіжності в релігійних, культурних чи світоглядних позиціях. Іслам проголошує повагу до прав людей і їхніх переконань, заохочує до розв’язання конфліктів у мирний спосіб. Навіть коли зневажають іслам, його символи й постаті, насильство та агресія у розв’язанні таких ситуацій відкидаються. І навпаки, коли хтось потрапляє у скруту, коли щось загрожує життю чи здоров’ю людини, мусульманин повинен прийти на допомогу. 

Так, згідно з високими принципами ісламу на допомогу пораненим людям під кулями терористів прийшли Осама Халід Джода, Реджеп Таїп Гюльтекін і Мікаель Озен — ці молоді мусульмани показали справжнє обличчя ісламу. 

Палестинець Осама Халід Джода за порятунок життя поліціянта нагороджений відзнакою поліції Австрії: він надав допомогу серйозно пораненому офіцерові та, не вважаючи на інтенсивну стрілянину, доставив його до карети швидкої допомоги. Турецькі спортсмени Реджеп Таїп Гюльтекін і Мікаель Озен також урятували поліціянта й жінку, Мікаель до того ж отримав кульове поранення стегна. 

Саме в таких вчинках виявляється сутність ісламу, саме в цьому — справжній шлях і настанови пророка Мухаммада (мир йому і благословення). 

Попри сьогоднішню складну ситуацію навколо ісламу, попри спроби девальвувати наші цінності, спаплюжити наші символи, образити наші почуття, попри провокації та переслідування ми закликаємо мусульман дотримуватися істини та сутности ісламу як релігії світла, любови, милосердя й миру.