ДУМУ «Умма» долучилося до Всеукраїнського тижня міжконфесійної гармонії

12.02.2021

71

Минулого тижня учасники Всеукраїнського тижня міжконфесійної гармонії організували в Києві пресконференцію. Під час заходу ініціатори проєкту — Всеукраїнська рада релігійних об’єднань (ВРРО), Українська асоціація релігієзнавців, Відділення релігієзнавства НАНУ — підбили підсумки тижня та розповіли про свої плани подальшої гармонізації міжрелігійних відносин в Україні.

ДУМУ «Умма», що входить до складу ВРРО, взяло активну участь у Тижні міжконфесійної гармонії. Муфтій Саід Ісмагілов розповів на пресконференції про відзнаку, отриману Радою від короля Йорданії за третє місце в конкурсі на найкращі міжрелігійні заходи. За словами шейха Саіда, Рада презентувала низку заходів, що відбувалися за участи представників різних релігій — від християн і мусульман до багаїтів і рідновірів. Таке широке представництво вразило журі, що так високо оцінило результати України.

Водночас муфтій порушив і деякі проблемні питання на міжрелігійному полі:

— Ми — унікальна країна, де можуть знайти порозуміння представники різних релігій. Але проблема полягає в тому, що в Україні розбіжності не між представниками різних віровизнань, а внутрішньоконфесійні конфлікти: коли представники різних церков, різних релігійних організацій і духовних управлінь у рамках своєї конфесії не можуть знайти спільної мови. Тому нам треба працювати над тим, щоб представники різних релігійних організацій змогли домовитися й побудувати діалог у рамках своїх релігій.

Також Саід Ісмагілов розповів про те, що очолюване ним духовне управління ініціює розробку та підписання «Екуменічної концепції мусульман України». Ухвалення цього документу стане логічним продовженням підписаних давніше Хартії мусульман України та Соціальної концепції мусульман України. Нагадаємо, що в розробці та ухваленні цих програмних для української мусульманської громади документів ДУМУ «Умма» взяло дуже активну участь.