У Міжнародний день толерантности імам запорізької мечеті перетворився на «живу книгу»

20.11.2021

44

Починаючи з 1995 року за рішенням ЮНЕСКО в усьому світі відзначають Міжнародний день толерантности. В усіх містах України цього дня відбуваються заходи, покликані сприяти більшій обізнаності суспільства про положення Декларації принципів терпимости, мотивувати людей до усвідомленого дотримання принципу рівних прав і можливостей для всіх груп та окремих людей, що є запорукою формування реальної толерантности в суспільстві. 

Один із них відбувся і в Запоріжжі. Цього дня Дитяча бібліотека № 2 ім. В. Дубініна провела захід для дітей та підлітків «Жива книга з Мухаммадом Мамутовим. Поважай та сприймай різність людей та ідей з гідністю!», адже формування шанобливого й толерантного ставлення до культурних особливостей інших людей, їхнього світогляду, віровизнання починається саме в дитячому віці. 

З роллю «живої книги» імам мечеті Ісламського культурного центру Запоріжжя впорався на відмінно. Він розповів підліткам про себе, про українських послідовників ісламу, в тому числі про кримських татар, їхні культуру та традиції. Говорили і про суспільно-значущу діяльність українських мусульман. 

Юні слухачі ставили запитання про іслам, Коран, просили розповісти про депортацію кримських татар.

У форматі заходу «Жива бібліотека» «книгами» стають люди, готові не тільки ділитися «вмістом», а й відповідати на кожне питання «читачів». Навіть якщо на те саме питання доведеться відповідати безліч разів. 

Зазвичай під час таких заходів книга «мусульманин» викликає великий інтерес. І хоча правила користування «бібліотекою» припускають, що книгу одночасно може читати лише одна людина, у цьому випадку «читання» було колективним. 

Завжди цікаво дізнаватися про якусь соціальну групу безпосередньо від її представника, тож такі зустрічі надзвичайно потрібні, бо в суспільстві досі існує величезна кількість стереотипів щодо ісламу та мусульман, є і прояви ісламофобії. Важливо доносити, зокрема й до дитячої, підліткової авдиторії, не спотворену упередженнями інформацію, спонукати молодь до роздумів над тим, чи обґрунтовані побоювання якоїсь загрози з боку мусульман. 

ФОТО © ІКЦ Запоріжжя «Віра»: Імам запорізької мечеті Мухаммад Мамутов — «жива книга» на зустрічі до Дня толерантности