Мурат Сулейманов узяв участь у міжконфесійній молитві за Україну

02.08.2022

86

Виконувач обов'язків муфтія ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов на запрошення Київської військово-цивільної адміністрації долучився до міжконфесійної молитви за Україну. Захід, організований з нагоди Дня української державности, відбувався в м. Буча та зібрав різні церкви та релігійні організації.

Спільна молитва складалася  кількох блоків. У кожному представники церков мали нагоду сказати кілька слів і разом прочитати молитву. Усі молилися за український народ і його захисників, за перемогу України, за полеглих воїнів і невинно вбитих мирних мешканців, за духовну велич, соборність і благоденство України.

Виступаючи перед зібранням, шейх Мурат Сулейманов зазначив, що мусульмани України, як і всі віряни інших конфесій, усі люди — за мир і справедливість і щодня моляться за перемогу України, настання миру на нашій багатостраждальній землі.

— Мусульмани жили на цих землях багато століть, і від дня проголошення незалежности України ми є невіддільною частиною українського суспільства та беремо участь у розбудові справді демократичної та вільної держави, — сказав очільник ДУМУ «Умма».

Він зазначив, що такі заходи яскраво демонструють, що українцям різної віри вдалося досягти порозуміння та об'єднатися навколо універсальних цінностей справедливости, загального добра та любові, а також виступити разом на духовному фронті нашої держави.

Після короткої молитви українською мовою, шейх Мурат завершив свій виступ читанням аятів Священного Корану, процитувавши суру «Аль-Фатіха».

Наприкінці заходу присутні поклали квіти до пам'ятного знаку, встановленого на згадку про жертв масових убивств у Бучі.