Мурат Сулейманов зустрівся із архієпископом з ПАР Табо Макгоба

23.12.2022

51

Архієпископ Табо Макгоба, один із найвпливовіших представників англіканської церкви в Південній Африці, під час свого візиту до України відвідав ІКЦ ім. Мухаммада Асада (Львів), де зустрівся з муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» Муратом Сулеймановим

Візит високого гостя організував Фонд Брентхерста (Brenthurst Foundation) з Південної Африки. За його інформацією, влада ПАР вдає нейтральність щодо війни Росії проти України, однак ця нейтральність має на меті підтримку країни-агресора. На відміну від офіційної влади громадянське суспільство та лідери думок країни, зокрема духівництво, в тому числі англіканська церква, засуджують дії Росії. 

За словами очільника фонду Грегорі Міллза, візит архієпископа до України відбувся, щоб «на власні очі побачити жахливі наслідки російської агресії, почути свідчення очевидців про страждання й жахи, що їх переживає український народ через російську агресію». 

Муфтій ДУМУ «Умма» розповів, що візит не був запланований.

Я радий, що архієпископ Макгоба знайшов час для діалогу з нами. Це дало нам можливість познайомитися та обговорити нагальні теми захисту людини та людяности, підтримки та допомоги дітям, жінкам і неприпустимість злочинів проти цивільного населення, — каже шейх Мурат. 

Архієпископ Макгоба запевнив, що Південна Африка та Україна можуть і повинні об'єднати зусилля в пошуку історичної правди та відновлення справедливости:

Ми наполягаємо, що такі злочини, як колись в Африці й тепер в Україні, не повинні й не можуть лишитися безкарними. Росія як країна-терорист має понести повну відповідальність за свої злочини. 

Англіканська церква в ПАР регулярно засуджує дії РФ та має на меті справити вирішальний вплив на позицію суспільства. На думку представників церкви, це створить тиск на офіційну владу, змусить її виявити підтримку щодо України.

Під час зустрічі архієпископ подарував муфтію Мурату Сулейманову книгу «Exspensive poverty» («Дорога бідности»). 

За підсумками візиту до Львова та Києва 17–19 грудня архієпископ Макгоба планує зробити тему війни в Україні головною у своєї промови на Різдво. 

Довідка. Табо Макгоба відомий своїми прогресивними поглядами. Так, 2 березня 2022 року під час служби Божої архієпископ закликав уряд Південної Африки однозначно засудити вторгнення РФ в Україну та нагадав, що це є грубе порушення Статуту ООН. Архієпископ звернувся до церковної спільноти з питанням: «Де наша людяність?» Також він закликав владу вимагати від Росії безумовного виведення військ з України.

Також читайте: Муфтій Мурат Сулейманов відвідав ІКЦ Харкова