Муфтій Мурат Сулейманов підтримав звернення до ООН

19.01.2023

25

Очільники українських церков і релігійних організацій звернулися до учасників засідання Ради Безпеки ООН, що відбулося 17 січня.

Повний текст звернення опублікований на офіційному сайті Державної служби України з етнополітики та свободи слова.

У зверненні зазначено, що за 11 місяців росіяни зруйнували або сплюндрували понад 270 храмів і сакральних споруд, убили й замордували десятки душпастирів.

«Ми, представники релігійних організацій України, звертаємося до вас від імені мільйонів своїх вірних, які під російськими ракетами й снарядами моляться, трудяться і захищають найцінніший Дар Божий — життя», — сказано в тексті.

Голови церков підкреслили: найбільше, що можуть зробити народи заради утвердження свободи совісти в Україні, — це допомогти українцям вистояти проти російської навали, яка несе смерть, рабство, темряву та релігійні утиски.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Мурат Сулейманов також підписав це звернення. За його словами, коли надійшла така пропозиція, духовне управління її підтримало.

Ми всі є свідки того, що в Україні є свобода совісти, слова та релігійних переконань. Усі релігійні організації та церкви, які працюють на користь суспільства, допомагають людям та не мають перешкод з боку органів державної влади. Це стосується й українських мусульман, зокрема. І міжнародна спільнота має зрозуміти, що тепер ця свобода під загрозою через неспровоковану [Україною] збройну агресію, — каже шейх Мурат.