Очільник «Умми» Мурат Сулейманов зустрівся з Максимом Козицьким

09.05.2023

29

Муфтій Духовного управління мусульман України  Мурат Сулейманов розповів голові Львівської ОДА про діяльність управління та зміни в житті українських мусульман за рік російської агресії. Обговорили виклики та проблеми, що постали перед мусульманською спільнотою Львівщини внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

— Я розповів пану Козицькому про діяльність ДУМУ «Умма» та Ісламського культурного центру ім.Мухаммада Асада у Львові. Наголосив на твердій підтримці справедливої боротьби з російськими окупантами українських мусульман за незалежність своєї країни, — написав муфтій на своїй фейсбук-сторінці.

Максим Козицький подякував муфтію ДУМУ «Умма» та всім вірянам, що моляться за нашу державу, допомагають людям у потребі.

«У перший день повномасштабного вторгнення Духовне управління мусульман України „Умма“ та керівники мусульманських громад нашої держави закликали весь світ підтримати Україну в її боротьбі за свободу та незалежність. В ісламських центрах на Львівщині та в інших областях організували волонтерські осередки, де допомагають вимушено переселеним особам, дають їм дах над головою, ліки, одяг і їжу. Дякую представникам усіх релігій на Львівщині та в Україні загалом — за єдність і постійну працю для наближення нашої перемоги», — сказано в його фейсбук-дописі.

За словами шейха Мурата, ДУМУ «Умма» завжди стояло на позиціях зміцнення Української Держави:

— Ми вважаємо, що сильна, заможна Україна для всіх громадян різних національностей і віросповідань — це справжня мрія людей. Не можу не відзначити активну діяльність волонтерів «Умми», які протягом усієї зими 2022–2023 року виготовляли окопні свічки. Мусульманські жінки плели москітні сітки, а імами-капелани возили на фронт гуманітарну допомогу: спальники, халяльне м’ясо та аптечки… 

Наприкінці зустрічі учасники домовилися про дальшу співпрацю Львівської ОВА та ДУМУ «Умма»  для допомогти тим, хто постраждав через війну.

Муфтій подарував голові ОДА декоративний таріль, розписану кримськотатарським орнаментом, з емблемою «Умми», а також переклад смислів Корану українською мовою.