Мурат Сулейманов узяв участь у заході в британському консульстві у Львові

22.05.2023

25

17 травня муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов відвідав захід, організований посольством Великої Британії у Львові. 

Офіційне прийняття відбулося з нагоди коронації його Величности Короля Чарльза III. Серед присутніх був голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький та інші гості. Шейх Мурат  отримав запрошення від Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Мелінди Сіммонс.

Сьогоднішнє прийняття стало першою офіційною подією львівського офісу посольства, зазначила Мелінда Сіммонс, наголосивши, що Велика Британія буде з Україною стільки, скільки це буде треба, щоб повернути мир на всі українські землі.

— Я і мої колеги раді вітати вас на нашому прийнятті! Дякую, що ви завітали до нас попри такий важкий час, постійні ворожі атаки країни-агресора на ваше життя та свободу. Для нас день коронації — це особливий день. <…> Коли я дивилася церемонію, мою увагу захопила одна цікава деталь: коронаційний килим у Вестмінстерському абатстві нагадував кольори українського прапора — це було дивовижно. Я також була глибоко зворушена тим, як багато українців слідкували за коронацією та розділили з нами це свято, включно з вашою присутністю сьогодні, — зазначила пані посол у своїй промові.

За словами Мурата Сулейманова, для багатьох українців Велика Британія — приклад демократії та свободи:

— Мусульмани України вдячні за підтримку та спільну боротьбу за справедливість і незалежність нашої держави. Ми відчуваємо вашу підтримку. Я переконаний, що Велика Британія буде з Україною стільки, скільки це буде потрібно, щоб повернути мир на всі наші землі, звершити справедливість і закласти міцні основи для безпеки та процвітання українського суспільства як невіддільної частини європейської сім’ї та міжнародної спільноти.

Довідка. Мелінда Сіммонс — Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні з квітня 2019 року. Родина пані Мелінди з боку батька походить з Польщі, а її мати — з України. Її прабабусі й дідусі народилися й виросли у Харкові. Її прадід переїхав спочатку до Києва, а потім до США. Її прабабуся переїхала з Харкова в Кардіфф (Велика Британія).