Урочиста вечеря з нагоди свята Ід аль-Адха відбулася в одному з ресторанів Києва

06.07.2023

52

Духовне управління мусульман України «Умма» спільно з Конгресом мусульман України на другий день свята Курбан-байрам (Ід аль-Адха) влаштували урочисту вечерю в одному з ресторанів столиці.

На захід запросили представників дипломатичного корпуса, органів державної влади, християнське духівництво, релігієзнавців, представників національних громад і мусульманських діаспор, військовослужбовців-мусульмани тощо. 

Муфтій ДУМУ «Умма» Мурат Сулейманов привітав гостей з настанням свята жертвоприношення, побажавши всіх благ і подякувавши за те, що присутні погодилися розділити радість свята з усіма мусульманами.

— Такі заходи не тільки ще більше об'єднують різнобарвну мусульманську спільноту України, а й допомагають зміцнювати справжні дружні відносини між членами нашої великої української родини. Організація подібного заходу дуже важлива, бо це дає нам, мусульманам України, можливість розповідати про наші свята, — переконаний шейх Мурат. 

Заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Жанна Осипенко зачитала вітальний лист голови Київської обласної ради на адресу президента Конгресу мусульман України та муфтія ДУМУ «Умма».

За словами муфтія, Ід аль-Адха є дуже символічне свято, адже воно символізує відданість Всевишньому та жертовність:

— Символічність його полягає в тому, що зараз ми бачимо, скільки людей з війною віддають себе задля вільної України та перемоги над окупантом. Хтось залишив свою сім'ю, роботу й пішов на фронт або ж займається волонтерською діяльністю, розуміючи, що так може приносити користь — це є велика жертовність заради Аллага. 

Після формальної частини заходу, розпочалась сама вечеря. На завершення гості отримали в подарунок свіже видання перекладу смислів Священного Корану українською мовою, надруковане саме у дні свята Курбан-байрам.