Імам Ібрагім Жумабеков долучився до вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

19.05.2024

11

У Музеї тоталітарних режимів «Територія терору» у Львові відбувся захід до 80-ї річниці депортації кримських татар із Криму.

Подія розпочалася молитвою, хвилиною мовчання та виконанням гімну кримськотатарського народу та гімну України. У заході взяли участь представники влади, культурні та релігійні діячі. 

До присутніх звернулися начальник відділу релігій та національностей Львівської ОВА Василь Дорош, радник ректора Українського католицького університету Мирослав Маринович та директор Львівської муніципальної бібліотеки Василь Кметь

— Не можна допустити, щоб історія депортації кримськотатарського народу замовчувалася, — зазначив у своєму слові пан Василь Дорош. — Ми не можемо мовчати про ті події, бо голоси людей, які страждали під час депортації, лунають нам з глибини десятиліть. Українці та кримські татари страждали та страждають від одного імперського ворога. Нам під силу те, що не було під силу нашим пращурам у XX столітті: покарати зло, притягнути до відповідальности. Якщо цього не відбудеться, зло знову і знову буде пускати свої метастази та вбивати, вбивати, вбивати… Нехай Всевишній нам у цьому допомагає! Дякую кримськотатарській спільноті Львівщини за працю для нашої спільної перемоги над Росією та вашу пам’ять про події 80-річної давнини, які пронизують до глибини душі.

Імам Ісламського культурного центру ім. Мухаммада Асада Ібрагім Жумабеков представив присутнім виставку «Корани, що пережили депортацію».

Завершився вечір виступом гуртів «Чаїр» та «Yuşan-Зілля».

Організатори меморіального заходу — львівський ІКЦ ім. Мухаммада Асада та Кримськотатарський культурний центр у Львові.