Заступник муфтія Мухаммад Мамутов зустрівся з головуючим у Всеукраїнській Раді церков

05.09.2024

51

4 вересня в Києві відбулася зустріч заступника муфтія Духовного Управління мусульман України «Умма» Мухаммада Мамутова та головуючого у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), президента Українського біблійного товариства Григорія Коменданта. Участь у зустрічі також узяли заступник  президента УБТ Анатолій Райчинець та військовий капелан Мухаммад Алі Хаджалі.

— Це була наша перша зустріч, під час якої ми хотіли ближче познайомитися, — повідомив Мухаммад Мамутов. — Я розповів про роботу та напрямки діяльности ДУМУ «Умма», нашого муфтія, шейха Мурата Сулейманова. Звісно, говорили про значний внесок мусульман України у збереження її незалежности та про наших братів-захисників, поміж яких і ексмуфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Окремо розповів про «Хартію мусульман України», до підписання якої долучилися різні мусульманські організації України.

Заступник муфтія зазначив, що мечеті ДУМУ «Умма» діють у різних містах Україні та виконують не тільки релігійні функції, зокрема відправляють релігійні обряди, проводять уроки. Це ще й добродійність, і волонтерська діяльність. Мусульмани України докладають багато зусиль, щоб надавати потрібну допомогу як прихожанам мечетей, так і всім нужденним, хто звертається, незалежно від віровизнання. 

— Якщо казати про нашу діяльність, то ми покриваємо багато напрямків: інформаційний напрямок, добродійний, просвітній,  міжконфесійний діалог та військове капеланство мусульман України, що тут представляє Хаджалі Мухаммад Алі, один з капеланів ЗСУ. Ми займаємося також друком книжок і перекладом Священного Корану українською мовою.  І, звісно, це міжнародні зв’язки та співпраця, — про це під час зустрічі розповів  Мухаммад Мамутов. 

Заступник муфтія також розповів про співпрацю з Духовним Управлінням мусульман Криму. 

Головуючий ВРЦіРО своєю чергою пояснив, що метою створення їх органу є об’єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України та координація міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проєктів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.