0

Віряни усіх конфесій, єднайтеся! (ВІДЕО)

1010960_262534387245873_1518604621_n

У Донецьку вирішили відзначити Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин і толерантності. 6 лютого 2014 року там відбувся круглий стіл, який зібрав на діалог з місцевою владою представників найрізноманітніших релігійних і громадських організацій. Захід ініціювали й організували Центр релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин, Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід», ДОГО «Центр розвитку і гармонізації людини «Схід» і «Етнографічний комплекс Донбас». Представники 22 конфесій регіону виявили зацікавленість в обговоренні актуальних проблем міжконфесійних відносин і делегували своїх представників.

У процесі роботи круглого столу обговорювалися питання щодо важливості духовно-морального виховання, необхідності утвердження толерантності в суспільстві, підвищення ролі освіти у розвитку моральної і багатогранної особистості; умов забезпечення діалогу соціального служіння і співпраці — усе заради побудови благополучного мирного майбутнього.

Віряни усіх конфесій мають багато спільного

Муфтий ДУМУ «Умма» Саид Исмагилов подчеркнул, что верующих людей вне зависимости от конфессиональной принадлежности объединяют множество факторов.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов підкреслив, що вірян незалежно від конфесійної приналежності об’єднують безліч факторів: близькі морально-етичні цінності, соціальне служіння, а також готовність боротися з духовною деградацією в суспільстві, прояви якої особливо гостро постали в ході останніх подій у країні.

 

За результатами круглого столу було прийнято рішення щодо розробки проектів спільних заходів у сферах екології (прибирання вулиць, парків; саджання квітів і дерев), духовно-моральної просвіти і благодійності.

Учасники одноголосно підтримали ідею відновлення діяльності Ради церков і релігійних організацій Донецького регіону, до складу якої увійдуть не лише керівники релігійних громад, а й представники органів державної влади, ЗМІ, громадські і правозахисні організації. Це забезпечить більш широкий формат діяльності Ради.

Склад учасників різноманітний, але згоди досягнуто

Мусульман представляли муфтій ДУМУ «Умма» Саід-хазрат Ісмагілов, муфтій ДЦМУ Руслан-хазрат Абдікєєв і представник «Альраід» у Донбасі Хамза Іса; греко-католиків — глава Екуменічної комісії Донецько-харківського екзархату УГКЦ архімандрит Тихон (Кульбака) і член екуменічної комісії священик Михайло Неїжмак; іудеїв — керівник всеукраїнської жіночої єврейської організації «Проект Кошер» Наталія Байсара; кришнаїтів — член Релігійного товариства Свідомості Крішни Олександр Плахов; Церква ІХСвПД — президент Донецької Української місії Роберт Локхед. Крім того, виступили пастори протестантських деномінацій і представники громадських організацій.

 

 

Підшито до: Новини, топ 3 Мітки: , , , ,

Схожі записи