0

VOA: В Україні багато прав і свобод для мусульман (ВІДЕО)

voaДо вашої уваги телесюжет про настрої і побоюваннях в Донецькій області, що підготовлений журналістами Голосу Америки (VOA).

Іноземні студенти та представники релігійних меншин, які через дії сепаратистів почали турбуватися за своє майбутнє на Донбасі, сподіваються на стабільність у країні після президентських виборів 25 травня.

Said_ismagilov_muftiyЗокрема муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов зазначив: «У нас є, була і залишається довіра до українського народу, довіра між мусульманами і християнами або представниками інших релігій. Ми вільно знаходимо спільну мову. У нас немає ксенофобії, ненависті, немає фашизму, немає скінхедів, яких дуже багато в Росії».

За його словами, в Донецьку також знайшли свій дім етнічні татари, вірмени, азербайджанці, греки, євреї та представники багатьох інших народів. Всі вони кажуть, що цінують свободу, як етнічну так і релігійну, яку вони отримали після розпаду Радянського Союзу. «В Україні багато прав і свободи, які дають мусульманам можливість розвиватися. Якщо порівнювати ситуацію з Росією, то у нас набагато краще», — сказав Саід Ісмагілов.

Водночас, муфтій переживає, що сепаратизм і посилення російського впливу негативно вплинуть і на місцеві релігійні меншини. Адже про расистському ставленні до себе з розгойдуванням проросійських настроїв вже заявляють студенти-іноземці, які навчаються в Донецьку. Керівництво вузів радить їм задля безпеки при першій же можливості виїжджати з Донецька.

 

Підшито до: ЗМІ про нас Мітки: ,

Схожі записи