0

ДУМУ «Умма» оголошує про початок Рамадану

ramadan-2014Духовне управління мусульман України «Умма» в канонічній єдності з Духовним управлінням мусульман Криму, згідно рекомендації Європейської Ради з фатв та досліджень оголошує першим днем Священного місяця Рамадан 28 червня 2014 року.

Місяць Рамадан з волі Всевишнього Аллага почнеться з заходом сонця в п’ятницю 27 червня. У цю ніч у всіх мечетях країни необхідно починати молитви таравіх, а субота, 28 червня 2014, буде першим днем ісламського посту.

Духовне управління мусульман України «Умма» вважає доцільним підкреслити, що причин для наявності розбіжностей щодо початку Рамадану немає, адже пророк Мухаммад (мир йому і благословення Всевишнього) наказав: «Розпочинайте пост, коли ви бачите його (молодий місяць) і припиняйте, коли знову його побачите». Тобто, якщо молодий місяць був зафіксований мусульманами в будь якій частині світу, то це свідчить про початок Рамадану для всіх мусульман, що почули цю радісну новину.

Очікується, що молодий місяць буде можливо побачити за допомогою астрономічних приладів в південній півкулі Землі в Океанії та Південній Америці.

Секретаріат Європейської ради з фатв і досліджень вважає доцільним підкреслити – наука про астрономічні розрахунки сьогодні досягла високого ступеня точності результатів у тому, що стосується руху небесних тіл і, зокрема, абсолютно точного визначення місць розташування Місяця і Землі на небосхилі відносно один одного в кожен момент часу.
Така позиція Сонця, Землі і Місяця, що знаменує собою кінець одного місяця і початок іншого, відбувається в один час і астрономам не складає ніяких труднощів з абсолютною точністю це визначити.

new luna

Згідно з шаріатом, визначення настання нового місяця відбувається за наявності таких умов:
1. З’єднання має відбутися до заходу Сонця.
2. Півмісяць має бути видно неозброєним оком або за допомогою телескопа в будь-якій точці на планеті Земля.
3. Підтвердження зорового фіксування півмісяця на небосхилі проводиться в рамках наступних умов:
a) Захід півмісяця повинен відбутися після заходу Сонця в місці його видимості;
b) кут піднесення Місяця над горизонтом під час заходу Сонця повинен бути не менше 5 градусів;
c) Розмір кута між Сонцем і Місяцем повинен бути не менше 8 градусів.

4. Мусульманам Європи слід керуватися цими правилами для визначення початку і кінця місяців, особливо, коли справа стосується попереднього визначення дат настання Рамадану і Шаваля, що сприятиме спільному відправленню актів поклоніння і організації релігійних свят.

5. Рада закликає своїх членів, імамів мечетей і вчених Шаріату в ісламських та інших суспільствах зміцнювати культуру поваги абсолютних даних науки астрономічних розрахунків.

ДУМУ «Умма»

Підшито до: Важливе, Новини, Офіційні заяви, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи