0

28 липня свято Ід аль-Фітр

greeting card-Recovered-RecoveredУ понеділок, 28 липня 2014 року, у мечеті оновленого Ісламського культурного центру Києва зберуться понад 2000 вірян, щоби разом здійснити святкову молитву (початок о 8:30) та взяти участь в інших заходах із нагоди свята закінчення посту в місяць Рамадан — Ід аль-Фітр. Протягом минулих років значна частина мусульман-чоловіків мусила розташовуватись на килимах, простелених надворі, але тепер, після завершення реконструкції ІКЦ, адміністрація сподівається, що всім вистачить місця всередині будівлі. Серед почесних гостей мають бути дипломати мусульманських країн.

За повідомленням Земляцтва кримських татар у м. Києві, цього року Ід аль-Фітр в мечеті ІКЦ святкуватиме громада кримських татар і багато переселенців із Донбасу. По молитві розпочнеться святкова програма для дітей, із батутами, подарунками, солодкою ватою та міні-концертом.

У мечеті вже розпочався збір коштів, що їх пожертвують малозабезпеченим мусульманам для надання їм можливості також підготуватися до свята. Така соціальна допомога бідним і нужденним називається закят аль-фітр (садакат аль-фітр) і її треба виплатити до початку святкової молитви — як у сам день свята, так і напередодні, протягом останніх днів священного місяця. Закят аль-фітр надається від кожного члена родини добродійника, навіть за дітей. Це — останній етап і обов’язкова умова прийняття Всевишнім посту всякого мусульманина й мусульманки, що мають гроші в розмірі більше за власні основні потреби. Давати милостиню заповідав сам Пророк (мир йому і благословення), сказавши: «Піст у Рамадан висить між небом і землею, допоки раб Божий не подасть належної милостині».

Незважаючи на популярні стереотипи, для святкування Ід аль-Фітр не треба вбиратися в якийсь особливий екзотичний одяг чи готувати певні національні страви; кожен одягається святково, але звично для себе, та частує себе та своїх близьких улюбленими стравами, що не мають жодного ритуального значення. Для всіх мусульман це свято — прощання з Рамаданом і час аналізу та осмислення своїх досягнень за цей місяць: як вірний провів дні посту, чи не змарнував їх ганебними вчинками й прикрими словами, чи справді всім серцем прагнув стати кращим перед Усевишнім. Отже, Ід аль-Фітр — це передусім підбиття підсумків, осмислення досягнутого духовного розвитку та сподівання на прощення від Господа .

У місяць Рамадан, з ласки Божої, добрі справи мусульманина важать набагато більше, ніж у звичайні дні, тож багато вірних намагаються до кінця Рамадану виплатити ще й обов’язкову для мусульман щорічну милостиню — закят. Ці кошти так само підуть на соціальні потреби.

Ід аль-Фітр відзначають з особливим піднесенням, щирим частуванням, подарунками, відвідуванням родичів і друзів.

ДУМУ «Умма»

Підшито до: Новини, Офіційні заяви, топ 3

Останні записи