0

Ід аль-Фітр під обстрілом

IMG_6764Не всі мусульмани України змогли насолодитися безтурботною радістю в день закінчення поста в місяць Рамадан (понеділок, 28 липня). На Донбасі, в зоні АТО, збиратися великій кількості людей на малій площі стало просто небезпечно.

В Луганську у святковій молитві взяли участь всього 20 чоловік. «Спочатку нам довелося скасувати духовно-просвітницьку програму на Рамадан через комендантську годину і неспокійну обстановку в місті. Тепер же, коли снаряди падають буквально в 50 метрах від мечеті, виявилася зірваною і святкова молитва: люди намагаються покинути місто або хоча б не залишати свої будинки без критичної необхідності.»

Не набагато краще пройшло свято в Донецьку. При тому, що в мечеть місцевого Ісламського культурного центру все ж прийшли близько 200 осіб, після завершення молитви будівля спорожніла в рекордно короткий строк. Волонтери ледве встигли роздати солодощі дітям, що прийшли, батьки яких поспішали мерщій розійтися і сховатися в безпечних місцях.

«Рано вранці, перед святковим богослужінням на Рамадан-Байрам, мене замість будильника підняв з ліжка ДНРовскій «Град». святкову молитву відвідали рекордно мало прихожан», – написав на своїй сторінці в мережі facebook муфтій ДУМУ«Умма» Саід Ісмагілов.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи