0

ДУМУ “Умма” підтримує фетву мусульманських богословів стосовно ситуації в Сирії

На тлі розгорненої широкомасштабної війни армії проти народу, 107 відомих мусульманських богословів заявили про необхідність надання підтримки Вільної сирійської армії та оголосили забороненим службу в державних силах безпеки Сирії.

Духовне управління мусульман України “Умма” засуджує дії Сирії за вбивство тисяч мирних мешканців країни, висловлює заклопотаність тією обстановкою, що склалася, і приєднується до заклику провідних богословів ісламського світу, що призвали протистояти режиму Башара Асада щодо застосування важкого озброєння – танків та артилерії – проти свого народу.

Віряни не повинні залишатися байдужими до трагедії, що відбувається на благословенних землях Сирії. Ми висловлюємо співчуття сім’ям і близьким людей, загиблих у результаті ескалації насильства. Благаємо Всевишнього Аллага про встановлення миру, справедливості і волі в цій мусульманській країні.

На тлі розгорненої широкомасштабної війни армії проти народу, 107 відомих мусульманських богословів заявили про необхідність надання підтримки Вільної сирійської армії та оголосили забороненим службу в державних силах безпеки Сирії. Фетва з’явилася на тлі ескалації насильства, вбивства мирних жителів цієї країни і використання зброї проти мирних демонстрантів.

Авторитетні богослови ісламського світу, серед яких доктор Юсуф аль-Кардаві, муфтій Єгипту шейх Алі Гомаа, а також учені – Рашид Ганнуши, Садек Гаріяні, Абдул Мажид Зіндані,  Мухаммед Хассан і багато інших, закликають військовослужбових перейти на сторону повстанців і разом протистояти режиму Башара Асада, «навіть, якщо доведеться пожертвувати своїм життям».

Учені звернулись і до мирних мешканців Сирії. Вони призвали громадян вступати до рядів Вільної армії Сирії і надавати допомогу для захисту мирних людей. Мусульманські вчені, серед яких керівник Міжнародного союзу мусульманських учених, лідер ісламістської партії «Ан-Нахда», яка перемогла на виборах,  та десятки інших впливових лідерів ісламського світу, підтвердили необхідність надання матеріальної, моральної і фізичної допомоги постраждалим дітям, біженцям, що розташувалися в Йорданії, Туреччині, Лівані. Також, на їх думку, допомогу необхідно надавати повстанцям у Сирії, «щоб вони мали змогу завершити цю революцію для здобуття волі і своїх прав».

Богослови звернулися із закликом до арабських і мусульманських країн зробити серйозні кроки стосовно режиму Башара Асада, назвавши такі переважні міжнародні санкції, як вигнання послів Сирії, припинення усіх форм співпраці з ним і з тими країнами, які його підтримують, зокрема –  з Росією і Китаєм.

Також у заяві вчених, яка опублікована на сайті Союзу мусульманських учених Iumsonline.org, йде мова про необхідність об’єднання всіх повстанців Сирії, Сирійської національної ради й усієї опозиції заради досягнення цілей революції й отримання волі.

Підшито до: Офіційні заяви

Останні записи