0

Звернення до мусульманських духовних лідерів світу

«О віруючі! Будьте стійкими в справедливості, навіть якщо це свідчення буде проти вас самих, ваших батьків чи родичів!» (Коран, 4:135)

Духовне управління мусульман України «УММА» звертається до мусульманських релігійних діячів — муфтіїв, імамів, шейхів та ісламських богословів, щоб звернути вашу увагу на кричуще порушення прав і свобод наших одновірців на окупованому Росією Кримському півострові. Серед злочинів проти наших мусульманських братів, кримських татар, — застосування (в XXI сторіччі!) каральною системою Росії психіатричної медицини щодо психічно здорових людей. Це можна стверджувати на прикладі Ільмі Умерова, що його російська влада утримує в психіатричній лікарні.

14199522_1086135748129710_8504415654457137821_nІльмі Умерову 59 років. З молодих літ він був учасником кримськотатарського національного руху та одним із головних борців за повернення кримських татар на Батьківщину з депортації. Ільмі Умеров у різні роки працював головою Державної адміністрації Бахчисарайського району АР Крим, віце-прем’єром уряду та віце-спікером Парламенту АР Крим, нині він — заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Пан Умеров психічно абсолютно здорова людина, але страждає на інші серйозні захворювання: хворобу Паркінсона III ступеня, гіпертонічну хвороба, цукровий діабет; мав операцію на серці.

Політичні переслідування, а тепер ще й примусове утримання у психіатричній лікарні, пов’язані винятково з його переконаннями та відвертими заявами про те, що Крим, анексований Росією 2014 року, — невіддільна частина України.

Стан здоров’я Ільмі Умерова значно погіршився внаслідок його примусового утримання в психіатричній лікарні. Варто зазначити, що примусове утримання психічно здорової людини в психіатричній лікарні суперечить не тільки міжнародним нормам, а й законодавству Російської Федерації, що на нього посилаються його переслідувачі.

Як вірні, ми не можемо мовчати, вдаючи, що нічого не відбувається, адже пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Нехай той, хто побачить негідне, зупинить це своєю рукою. А якщо не може, то нехай зупинить це своїм словом. А якщо не може навіть цього, нехай зупинить це у своєму серці, але це найслабший прояв віри».

Ми, як духовні діячі Ісламу, мусимо казати правду й допомагати людям у добрі та справедливості, утримувати людей від зла та насильства. Тож просимо вас, шановні брати в Ісламі, молитися за наших одновірців в Криму та використати весь ваш вплив і духовний авторитет, щоб звернути увагу світової спільноти на злочини проти Ільмі Умерова та інших мусульман і немусульман, піддаваних тортурам за свою щирість і справедливість, за те, що вони не зрадили свого народу та своєї Батьківщини.

З повагою і добрими молитвами

Муфтій Духовного управління мусульман України «УММА»

Шейх Саід Ісмагілов

Підшито до: Офіційні заяви, топ 3 Мітки: , , ,

Схожі записи