0

Соціальну концепцію мусульман України підписано

5U4A021311 грудня в конференц-залі агентства «УкрІнформ» представники 37 мусульманських об’єднань — духовних управлінь і громадських організацій — підписали документ, що його значення складно переоцінити — «Соціальну концепцію мусульман України» (повний текст документу — тут), яка стала логічним розвитком підписаної рік тому «Хартії мусульман України». І Хартія, і Концепція — відкриті: до них, за бажання, можуть долучитися інші мусульманські об’єднання.

5U4A0321Концепція охоплює всі важливі царини сучасного українського життя: патріотизм, війну, освіту, медицину, зокрема питання донорства; економіку й соціальну відповідальність бізнесу, екологію, захист тварин від жорстокого поводження, добродійність тощо. Концепція має характер фатви богослівського-правового висновку, рекомендації у певній сфері, адже її розробляли найавторитетніші мусульманські богослови нашої країни, що знаються не тільки на теології, а й на реаліях українського життя. Концепція базується на Корані, Сунні та бере до уваги інші подібні документи.

5U4A0190Вітаючи учасників, експертів і журналістів, муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов зазначив, що «над документом працювали ДУМУ „Умма“, ДУМ АРК, ГС „Всеукраїнська Асоціація „Альраід“, Асоціація мусульман України, представники та імами різних мусульманських громад України та громадських організацій».

— Ми залучили експертів із різних галузей, і більшість із них присутні в цій залі. Велика подяка всім, хто долучився до створення якісного документа, що докладно регламентує соціальне життя мусульман України, — сказав шейх Саід.

Муфтій Духовного управління АРК Айдер Рустемов додав, що місія очолюваного ним духовного управління — «розвиток мусульманської громади, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, зростання громадянської активності та сприяння ліпшому розумінню Ісламу», і що підписання «Соціальної концепції мусульман України» більшістю мусульманських духовних управлінь, громадських і релігійних організацій — ще один крок до реалізації цієї місії:

5U4A0186— Широкий спектр порушених у документі тем свідчить про досконалість Ісламу, що регулює абсолютно всі царини життя. <…> Сподіваюся, що підписання соціальної концепції мусульман України абсолютною більшістю мусульманських духовних управлінь, громадських і релігійних організацій стане прекрасним прикладом для представників інших духовних управлінь, церков і релігійних організацій.

Було би чудово, якби представники всіх духовних управлінь України і релігійних організацій таки підписали одну, спільну, єдину соціальну концепцію. Вважаю, це буде справжнім показником розвитку міжрелігійного та міжконфесійного діалогу, зростання громадянської активності та ліпшого розуміння один одного. Це, без сумніву, зміцнить Україну, а Крим — це Україна.

Підшито до: Новини, топ 3

Останні записи