0

Угода про співпрацю між мусульманами України та Молдови

27 вересня в Донецьку після завершення II Міжнародної науково-практичної конференції «Іслам та ісламознавство в Україні» був підписаний договір про дружбу і співпрацю між Духовним управлінням мусульман України «Умма» і Лігою мусульман Молдови (Liga Islamiсa din Republika Moldova), репрезентативний орган всіх мусульман республіки.

Конференцію в Донецьку, що відбулась 27 вересня, відвідала делегація молдовських мусульман на чолі з муфтієм Сергіу Сокіркє, який виступив з докладом про історію та стан мусульман в Республіці Молдова. Після конференції відбулась зустріч молдовської делегації з представниками мусульманських організацій України.

Українську сторону на зустрічі представляли заступник Голови правління ДУМУ «Умма» Іслям Гімадутін, муфтій Саід Ісмагілов, голова ВАГО «Альраід» Бассіл Мерееі, а також імами з різних міст Донбасу, громадські діячі та журналісти мусульманських ЗМІ.

На зустрічі обговорювали перспективи розвитку двосторонніх відносин між мусульманами Україні та Молдови, а також спільні духовні, наукові й культурні проекти. За результатами домовленостей було підписано «Угоду про співпрацю» у якому головна роль приділяється взаємодопомозі у відродженні Ісламу та розвитку мусульманських громад України та Молдови.

Підкреслюється, що мусульмани повинні працювати й робити свій внесок заради миру, добробуту й процвітання своїх країн.
Як зазначив на зустрічі муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов, «Мусульманська умма Молдови не чисельна, та переживає досить складні часи свого становлення стикаючись з певним непорозумінням з боку молдовської громадськості, але друзі і підтримка потрібні саме в часи важких випробувань.

Всі полюбляють дружити з сильними партнерами, але справжнє ісламське братство проявляється саме в підтримці в важкі часи. І для нас дуже почесно, що саме українське мусульманське об’єднання першим заключило договір про співпрацю, дружбу і підтримку з мусульманами Молдови».

cобкор.
Донецьк

Підшито до: Новини

Останні записи