0

Розмір закят аль-фітр у 2018 році становить 100 гривень

закят аль-фітр 2018Шаріатський комітет Духовного управління мусульман України «Умма» визначив грошовий еквівалент закят аль-фітр («милостині розговин») на 2018 рік (1439 рік за хіджрою) — 100 гривень з особи: саме така сума зараз потрібна для придбання 1 саа (2,176 кг) рису. Втім, вірянин за бажання може сплатити й більше, якщо має таку можливість.

Нагадаємо, розмір цієї виплати визначають згідно з хадисом від Ібн Умара:

«Пророк (мир йому і благословення) зобов’язав сплатити один саа (2,176 кг) фініків чи зерна як закят аль-фітр за кожного мусульманина: молодого й старого, чоловіка й жінку, вільного й невільника». Цю милостиню слід сплатити перед початком святкової молитви в день Ід аль‑Фітр (Ураза-байрам).

Шаріатським комітетом ДУМУ «Умма» за основу обчислень узято середню вартість рису, бо це одна з найуживаніших зернових культур в Україні. Закят аль‑фітр можна сплатити в мечетях ДУМУ «Умма» та ісламських культурних центрах, де буде встановлено спеціальні скриньки для пожертв. Зібрані кошти розподілять між нужденними.

Правила виплати закяту аль-фітр

Пророк (мир йому і благословення) оголосив закят аль‑фітр конечною умовою прийняття посту кожного мусульманина, хто має принаймні на 1 саа фініків чи зерна понад ту кількість, що потрібна для харчування його родини на найближчу добу. Голова сім’ї повинен сплатити закят аль‑фітр за себе й за всіх, кого він утримує: за дружину, дітей, літніх батьків, що живуть із ним, і навіть слуг. Невиплата закяту аль‑фітр — великий гріх, що позбавляє можливості завершити піст як годиться.

Щодо часу виплати, то деякі богослови рекомендують сплатити закят аль‑фітр увечері останнього дня посту або наступного ранку, перед святковою молитвою, в той час як інші допускають виплату у будь-який день Рамадану. Рекомендуємо дотримуватися другої думки, якщо ви не передаєте закят аль-фітр незаможній людині особисто: адже добродійні фонди й мечеті потребують часу, щоб розподілити зібрані кошти й передати їх адресатам перед святом, а ті мають встигнути придбати все для свого святкового столу.

Підшито до: Офіційні заяви, топ 3 Мітки: , ,

Схожі записи