Муфтій ДУМУ «Умма»

муфтій ДУМ України "Умма"

муфтій Саід Ісмагілов

Шейх Саід Ісмагілов (Ісмагілов Сергій Валерійович).
Народився 9 серпня 1978 р. у м. Донецьк, в татарської сім’ї (батько – казанський татарин, мати – Пензенська татарка). У 1985 році пішов у середню школу № 60 міста Донецька. У 1993 році вступив до Донецького політехнічного технікуму на факультет технічної механіки, який закінчив в 1997 році. Вищу релігійну освіту отримав на теологічному факультеті Московського вищого духовного ісламського коледжу (нині – Московський ісламський університет), який з відзнакою закінчив у 2001 році, отримавши звання імам-хатиб. У період 2001-2002 р., після повернення до Донецька працював асистентом в Українському ісламському університеті в Донецьку. У 2002 році вступає на факультет філософії і релігієзнавства Донецького державного інституту штучного інтелекту. З жовтня 2007 року ДонДІШІ отримує 4 рівень акредитації і стає Державним університетом інформатики і штучного інтелекту, який Саід успішно закінчує в 2007 році і як наслідок має два дипломи: 1) Диплома бакалавра філософії, 2) Диплом магістра релігієзнавства.
Також слід зазначити, що в 2002 році Саід стає імамом Донецької мусульманської громади “Дуслик” (співдружність). Перебував на цій посаді до початку 2009 року. До цього він вже був на посаді імама в місті Шахтарськ Донецької області.
25 січня 2009 р. в Києві був обраний муфтієм Духовного управління мусульман України “Умма”, яке було зареєстровано Державним комітетом України у справах національностей та релігій наказом № 79 від 11 вересня 2008 року.
Шейх Саід Ісмагілов є послідовником сунітської гілки ісламу і прихильник ідеї “аль-васат” (помірність), яка не приймає проявів радикалізму і крайностей.
З 2009 р. є постійним членом “Ради Духовних Управлінь мусульман України”.
З 2011 р. – входить до складу робочої групи вчених, яка працює над канонічним перекладом Священного Корану на українську мову.
Володіє 4 мовами: українська, російська, татарська, арабська.