Чи життя деяких жертв ІДІЛ вартують менше?

5

nigeria-boko-haram_759-680x378Цього вівторка на північному сході Нігерії в таборі вимушених переселенців пролунав вибух, що забрав щонайменше 70 житті, здебільшого мусульман. На жаль, світова преса «схаменулася» не одразу: перші повідомлення з’явилися аж пізньої ночі в середу, а розголосу подія набула лише наступного дня.

Терористи-смертники з організації «Боко Харам», що присягнула на вірність ІДІЛ, висадили себе в повітря просто серед табору, більшість мешканців якого були мусульмани, що втекли з підконтрольних цій організації територій.

На цей час відомо про 78 загиблих, але, на жаль, цифра може зрости. Від імені українських мусульман висловлюємо щире співчуття родинам та близьким жертв теракту й молимося про упокій душ загиблих та збереження життя тих, хто за нього ще бореться, перебуваючи на межі зі смертю, про зцілення фізичних і душевних ран постраждалих.

Злочинці напали на беззахисних: на вимушених переселенців, що втратили все, сподіваючись урятувати свої життя — а натомість загинули. Хіба цей напад місцевого «філіалу» ІДІЛ менш нелюдський, ніж інші, скоєні цим псевдоісламським угрупуванням? Абсолютно ні! Чи, може, ці 78 жертв терористів менше варті наших молитов, жалю та співчуття, ніж жертви будь-якого іншого нападу? Ні! То чому після одного з терактів цілий світ у жалобі, а іншого майже ніхто не помічає? Хіба це по-людськи?

Підкреслимо, що такі вчинки не мають нічого спільного з приписами та засадами Ісламу, бо Іслам закликає до толерантності, мирного співіснування. Всевишній застерігає у Священному Корані: «Хто вб’є живу душу не за душу (не за вбивство) і не за злочин (тобто не за тяжкий злочин, що за нього законний суд може призначити смертну кару), той (за ступенем скоєного гріха) наче вбивця цілого людства» (Коран, 5:32).

Ми засуджуємо напади на невинних і беззахисних та закликаємо знайти всіх причетних до цього терористичного акту й покарати їх, згідно з божественними та людськими законами.

Посланець Аллага (мир йому і благословення) казав і про терпіння, що повинні виявити близькі покійного: «Якщо раба Аллага спіткає якесь нещастя, й він скаже: „Воістину, ми належимо Аллагові й до Нього ми повертаємося! Боже, винагороди мене в моєму нещасті і дай мені натомість щось ліпше!“, то Аллаг обов’язково винагородить цю людину в її горі та дасть натомість щось ліпше»; а також: «Аллаг Усевишній каже: „Якщо Я заберу в Мого раба близького друга, а він покірно знесе втрату — нагородою йому від Мене буде тільки рай“».

Муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов