Муфтій ДУМУ «Умма» зустрівся з послом Алжиру в Україні

12.01.2022

36

11 січня муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов і голова правління ДУМУ «Умма» Олег Гузік склали візит новопризначеному Надзвичайному і Повноважному Послові Алжирської Народної Демократичної Республіки (АНДР) в Україні панові Джигед-Еддіну Белькасу.

Пан Белькас, що розпочав дипломатичну місію в нашій країні у грудні минулого року, запросив духовного лідера українських мусульман для  особистого знайомства та з метою отримати з перших вуст інформації про  життя й діяльність українських послідовників ісламу.

Шейх Саід Ісмагілов розповів про сучасний стан і релігійне відродження мусульманської громади України, зауваживши, що вірні здобули можливість вільно визнавати свою релігію тільки в незалежній Україні. Казав і про прагнення українських мусульман додержувати гуманістичних приписів своєї релігії, мати гармонійні відносини з іншими конфесіями, що існують у країні.

Муфтій ознайомив дипломата з діяльністю ДУМУ «Умма» та релігійних громад, ісламських культурних центрів, що входять до його структури, зауваживши, що вони не обмежуються винятково задоволенням релігійних, духовних потреб прихожан, а приділяють багато уваги соціальній роботі, освітній, культурно-просвітній діяльності, добродійності, допомагаючи не тільки нужденним одновірцям, а й людям іншої віри.

Своєю чергою, посол казав про алжирських мусульман, роль релігії в державотворенні та про те, що стаття 4 Конституції АНДР закріплює за ісламом статус державної релігії. Він розповів про  поширені в Алжирі мазгаби й течії ісламу, зокрема про те, що більша частина алжирців — суніти, які належать до малікітського мазгабу; також у країні є представники ханафитского мазгабу та члени суфійських орденів.

На завершення  теплої розмови послові вручили подарунок — прямий переклад смислів Священного Корану українською мовою, виданий за сприяння ДУМУ «Умма».

Подякувавши гостям за  візит, пан посол завірив, що невдовзі разом  з іншими співробітниками дипломатичної установи  відвідає Ісламський культурний центр Києва, де розташований офіс ДУМУ «Умма».

Також у зустрічі брав участь президент Конгресу мусульман України шейх Сейран Арифов.